Krásnou hokejovou bitvu rozhodlo až prodloužení, bonusový bod bere Chicago

Dlouhá série osmi výher nad Chicagem v základní části je u konce. Velkou a obrovsky atraktivní bitvu dnes rozhodlo prodloužení a v něm se radovali hokejisté Blackhawks. Wild do utkání šli v překvapivé sestavě. Do branky se dostal Kuemper, v obraně se podruhé v sezoně objevil Olofsson a do útoku se navrátil Schroeder. Na začátku druhé části Chicago vedlo už o dvě branky, ale Wild dokázali srovnat krok. Ve třetí části dotahovali další vedení soupeře, které nakonec smazal Erik Haula. V prodloužení ale ani přes velké šance nedokázala Divočina strhnout vítězství na svojí stranu. Hosté následně udeřilo v přesilové hře.

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 3:4 prodl. (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Spurgeon (E. Staal, Niederreiter), 28. Parise (Coyle, Pominville), 57. Haula (Scandella, Niederreiter) – 11. Hartman (Hinostroza, Keith), 22. Schmaltz (Toews, Pánik), 38. Pánik (Hjalmarsson, Toews), 64. Toews (P. Kane, Keith)
Střelecky i herně vyrovnaná byla první třetina. Oba týmy vyslaly na branku soupeře po deseti střelách, ale přece jenom o něco aktivnější byli hosté. V polovině třetiny se také ujali prvního vedení v zápase. Hinostroza zavezl puk podél pravého mantinelu do pásma, bekhendem přihrál do mezikruží Ryanu Hartmanovi a ten rychlou střelou propálil Kuempera. Wild zahrozili v šestnácté minutě, kdy velice dobrou Coylovu střelu vykopl Crawford před sebe a měl velké štěstí, že Parise na vyražený kotouč nedosáhl. Jestřábi mohli jít ještě před přestávkou do dvoubrankového trháku. Před Seabrookem se nabídla odkrytá branka, ale puk nedokázal přesněji trefit.

Po přestávce trvalo Chicago 69 vteřin, než přidalo druhou branku. Z rohu kluziště našel Toews skvělou přihrávkou před brankou trestuhodně volného Nicka Schmaltze, jenž střelou z první nedal Kuemerovi šanci. Wild bleskově odpověděli po sedmačtyřiceti vteřinách. Staal v útočném pásmu přihrál rozjetému Jaredu Spurgeonovi, který nic velkého nevymýšlel, ovšem přesně mířenou střelou pod horní tyčku otevřel gólový účet i na druhé straně. Utkání rázem dostalo úplně nový náboj a spád, Minnesota byla velice aktivní. A brzy se dočkala zasloužené druhé branky. Coyleovu střelu tečoval před brankou Zach Parise, a i když Crawford dobře zasáhl, Parise se dostal k úspěšné dorážce. Situace se ještě dlouho kontrolovala na videu pro možný ofsajd. Možná hodně překvapivě byl nakonec gól uznán.
Wild byli při velké chuti a mohli se dokonce dostat do vedení, když se do úniku dostal Stewart. Nedokázal ale ideálně zakončit a nedařilo se ani v následné přesilové hře. Místo toho si tak slovo vzali Blackhawks. Dvě a půl minuty před koncem uvolnil před brankou Hjalmarsson Richarda Pánika a ten si v těžkém úhlu poradil. Počkal, až Kuemper půjde na zem a kličkou kolem tyče vstřelil třetí gól Jestřábů v zápase.

Chicago vstoupili aktivně i do třetí části, ale brzy začal minnesotský hon za vyrovnáním. Velice blízko byl Pominville, který z pravého kruhu orazítkoval horní tyčku. Ke střele na brankovišti si o chvilku později dostal Parise, ovšem našel jenom Crawfordův beton. Wild následně promrhali přesilovou hru a začalo to vypadat, že se o osudu utkání rozhodne až při hře bez brankáře. Ta ale nakonec nebyla vůbec třeba, jelikož Scandella najel do útočného pásma, kde behkendem našel před brankou Erika Haulu a ten k radosti celé Xcel Energy Center srovnal stav utkání na 3:3.

Nepovedené prodloužení z pohledu Minnesoty. Wild totiž mohli rozhodnout hned několikrát. Po pár vteřinách v přečíslení zakončoval jenom do Crawforda Granlund. O chvíli později jel do samostatného úniku Suter, ale neuspěl. Suter se stal smutným hrdinou zápasu, protože následně zbytečně fauloval a hosté v přesilové hře rozhodli utkání. Jonathan Toews po vhazování z úhlu prostřelil Kuempera pod jeho betonem.