Koivu sa zúčastnil tréningu Minnesoty

Zatiaľ čo sa na olympiáde hrali štvrťfinálové zápasy, hráči Wild nehrajúci v Soči sa stretli na tréningu Braemar Aréne v Edine. K tímu sa na tréningu pripojil aj kapitán Mikko Koivu, ktorý trénoval s Wild prvýkrát od zranenia členka 4. januára. Samozrejme, Koivu nebol pripravený hrať na olympiáde za Fínsko a prestávku využil na zotavenie po zranení.

„Cítil som sa dobre,“ povedal Koivu. „Je to oveľa lepšie a každý deň sa to zlepšuje.“

Minnesota odohrá prvý zápas po olympijskej prestávke 27. februára, keď tím pocestuje do Edmontonu. Nie je isté, že Koivu nastúpi už v tomto zápase, ale vieme, že jeho návrat sa blíži.

„Nechcem spomínať nejaké termíny. Najlepšie je, keď to zoberieme deň po dni,“ skonštatoval Koivu. „Najhoršia vec je sledovať svoj tím a nebyť jeho súčasťou.“

Pre Koiva bol ťažké, že vynechal olympiádu, ale priznal, že zranenia sú súčasťou športu. Nevidel všetky zápasy Fínov v Soči, ale videl ich poraziť Rusov 3-1 vo štvrťfinále. Fínsko bolo vedené centrom Wild Mikaelom Granlundom, ktorý získal dva body za gól a asistenciu. Koivu povedal, že bol hrdý na Granlunda a aj na hru Fínska.

Z ďalších noviniek ohľadom zranení, Marco Scandella ani Jason Zucker netrénovali, bližšie informácie však tréner Yeo neposkytol.

Keďže niektorí hráči Wild sú v Soči, Minnesota povolala z Iowy v AHL obrancu Jonathona Bluma útočníka Jakea Dowella.

 

Pridajte komentár