Kapitán Koivu vystřelil svému týmu vítězství v Edmontonu

Bylo to utkání, které stálo na brankářích. Za více než 63 minut viděli diváci v Edmontonu jenom tři branky a nakonec byli šťastnější ti minnesotští, kteří se tak po třech zápasech dočkali plného bodového zisku. Největší zásluhu na tom, kromě opět skvělého Dubnyka, má Mikko Koivu, jenž vstřelil vítězný gól v prodloužení. Svojí devátou trefu v sezoně si připsal Charlie Coyle.

Edmonton Oilers – Minnesota Wild 1:2 prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Maroon (Fayne, Kassian) – 20. Coyle (Niederreiter, E. Staal), 64. M. Koivu (Coyle, Dumba)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter(A), Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Gabriel, Graovac, Stewart.

Wild začali utkání velice špatně, už po třech minutách hry prohrávali. Zásluhu na tom měl Patrick Maroon, který do odkryté klece dorážek vyraženou střelu Kassiana. Právě Kassian mohl za další tři minuty zvýšit už na 2:0, Dubnyk jej vychytal nadvakrát nejprve jeho bekhendovou kličku, následně i snahu objet branku a zamést kotouč k tyči.
Minnesotě se dlouho nedařilo, naopak Oilers mohli skórovat z hole Russella, jenž trefil tyčku. Vše se změnilo až v závěru třetiny. Nejprve se poprali Kassian s Gabrielem a v poslední minutě srovnal krok Charlie Coyle. Z úrovně brankové čáry jej na druhé vlně našel Niederreiter a Coyle už jenom dorážel do prázdné branky.

Ve druhé části mohl v úvodu skórovat Parise, který v obrovské šanci neproměnil samostatný únik. Vychytal ho Gustavsson. Naopak Oilers v průběhu třetiny nedokázali využít krátkou přesilovou hru 5 na 3. V závěru pak mohl znovu skórovat Parise, tentokrát ho zastavila tyčka.

Wild na konci druhé a začátku třetí třetiny začali udávat tempo hry. Blízko vedoucí branky byl Zucker, jehož otočku kolem branky fantasticky vystihl Gustavsson. Úspěšný nebyl v samostatném úniku ani Graovac, ani následně dorážející Parise, který svojí střeleckou frustraci dokonal netrefením branky v obrovské šanci. Domácí Edmonton mohl rozhodnout ještě v normální hrací době, když si slovo vzala hvězda McDavid. Po výpadu z pravé strany jeho akci zastavila Dubnykova vyrážečka.

Utkání tak dospělo do hodně zajímavého prodloužení, v němž Divočina skórovala hned dvakrát. Ovšem prvního gólu po skrumáži na brankovišti dosáhl Staal až po přerušení hry. Po této akci jel sám na branku Parise, ale jeho střelecká smůla pokračovala. Vše tak rozhodl až Mikko Koivu parádním bekhendovým blafákem, když ho k nájezdu v útočném pásmu uvolnil Coyle.