Kalifornský trip začal prehrou s Kings

V stredu ráno Minnesota odohrala na tripe prvý z troch zápasov proti kalifornským tímom. Jej súperom bolo Los Angeles. Wild mali duel dobre rozohratý a do tretej tretiny vstupovali vo vedení 2:1, no v nej inkasovali až štyrikrát a napokon prehrali 5:2. Prvou hviezdou duelu bola dlhoročná hviezda Divochov. Marián Gáborík dal dva góly a dosizhol tak svoj 400. gól a 800. bod v NHL. Väčšinu týchto bodov nazbieral v drese Minnesoty.

Los Angeles Kings – Minnesota Wild 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)

Góly a asistencie: 35. Muzzin (Doughty, Shore), 45. Gáborík (Kopitar, Brown), 53. Kempe (Muzzin, Doughty), 54. Gáborík (Kopitar), 60. Kopitar (Martinez, Doughty) – 31. Coyle (Stewart, Winnik), 36. Ennis (Mitchell, Cullen)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, R. Murphy, Reilly, Prosser – Granlund, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, E. Staal, M. Foligno – Winnik, Coyle, Stewart – Ennis, Cullen, Z. Mitchell.

Prvých 20 minút bolo vyrovnaných, tímy sa ťažko dostávali do šancí. Preto v prvej tretine gól nepadol. Najbližšie ku gólu mali z domácich Kopitar a Toffoli, no Dubnyk bol pri ich pokusoch pozorný, rovnako ako Quick pri úniku Winnika a strele Murphyho. Okrem toho zaujala aj bitka Stewarta a MacDermida, v ktorej bol úspešnejší útočník Wild.

V druhej časti už góly padať začali, ako prvá sa presadila Minnesota. V 31. minúte rýchlu akciu predviedla tretia formácia, Stewartove nahodenie pri nej usmernil do siete Charlie Coyle. Kings odpovedali o štyri minúty neskôr, keď sa na vrchole ľavého kruhu ocitol nepokrytý Jake Muzzin, ktorý dostal prihrávku a presnou delovkou vyrovnal. Vyrovnaný stav však trval iba minútu a 10 sekúnd, o prinávratenie vedenia pre Divochov sa postaral Tyler Ennis, keď na viackrát pretlačil puk za Quicka.

Tretia tretina priniesla najotvorenejší hokej, bohužiaľ aj obrat Los Angeles. Vyrovnával v 45. minúte po brejku dvoch na jedného a prihrávke Kopitara Marián Gáborík. Krátko na to takmer poslal Kings do vedenia Kopitar, jeho strela ale opečiatkovala žrď Dubnykovej brány. Čo sa nepodarilo Kopitarovi, zvládol v 53. minúte Kempe, ktorému bol pripísaný gól na 3:2. Jeho diagonálnu prihrávku si do vlastnej brány nešťastne korčuľou zrazil Brodin. Z zakrátko už bolo 4:2. Kopitar vyhral buly a Gáboríkova následná strela skončila po teči Dumbu za Dubnykom. Wild sa v závere snažili ešte so zápasom niečo urobiť, no nechali sa vylúčiť, a tak Kopitar už len gólom do prázdnej brány spečatil výhru Kings.