Jistý výkon Stalocka a čtvrtá výhra v řadě

Jistý výkon obrany a jistý výkon v brankovišti, tak to je recept na čtvrtou výhru v řadě. Tentokrát se rozhodlo v šedesáti minutách a Wild tak nepřenechali soupeři ani bod. Vítězný gól si připsal Tyler Ennis a první vychytanou nulu v dresu Wild si konečně může odškrtnout Alex Stalock

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Ennis (Suter), 49. Mikael Granlund (E. StaalNiederreiter)

Minnesota Wild: Stalock (Michalek) – DumbaSuter(A), R. MurphyBrodinProsserReilly – CoyleM. Koivu(C), Zucker – Mikael GranlundE. Staal (A), Niederreiter– StewartEriksson EkEnnis – Z. MitchellCullenWinnik.

Vstup do zápasu určitě nebyl ideální, hned v první polovině první třetiny se Wild museli usadit dvakrát na trestnou lavici, Stalock však svůj tým podržel a na konci první třetiny přišel první gól Minnesoty a zápasu zároveň. Po chybném přenechání za brankou hosté jen odpálili puk na modrou, kde si vzal kotouč Suter, poslal ho za branku Ennisovi, který rychle objel klec a dokázal pohotově zakončit.

V druhé třetině měla Minnesota trochu více ze hry, hlavně ze začátku třetiny, kdy Wild dostali i možnost přesilovky, výsledek na kostce se však neměnil, takže i po druhé třetině zůstal stav 1:0.

Ve třetí třetině měl nejprve velkou šanci hostující Nylander, puk mu však v rozhodující chvíli sklouzl. V čase 48:06 se tak dostali ke slovu Wild. Staal našel dobrou přihrávkou zpoza branky Granlunda, který rychlou střelou překonal Andersena. Malá komplikace přišla ještě pět minut před koncem, ale Toronto si ani v přesilovce nedokázalo vytvořit potřebný tlak. Brzké odvolání brankáře také nepomohlo a Wild si zbytek zápasu bez problémů pohlídali.