Jedenáct! Další výhru vystřelil v prodloužení Spurgeon

Minnesotské vítězné tažení nekončí! Wild napsali jedenáctou kapitolu své sérii v Nashvillu, kde uspěli nejtěsnějším možným výsledkem. Rozhodovalo totiž až prodloužení. Do toho se šlo za stavu 2:2, když góly vstřelili Parise a Stewart. V nastaveném čase si vzal slovo Schroeder, který uvolnil Jareda Spurgeona a ten razantní střelou zajistil prodloužení vítězné šňůry.

Nashville Predators – Minnesota Wild 2:3 prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Forsberg (Johansen, Ekholm), 29. Boucher (Watson, Järnkrok) – 6. Parise (Dumba, Coyle), 27. Stewart (E. Staal, Schroeder), 63. Spurgeon (Schroeder, Coyle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, E. Staal (A), Parise (A) – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Schroeder, Graovac, Stewart.

První třetina jednoznačně patřila Minnesotě, která nejenom že šla do kabin za vedení 1:0, ale v podstatě téměř všech pět střeleckých pokusů soupeře povolila až v závěru třetiny. Wild šli do vedení v šesté minutě, kdy v posledních vteřinách zužitkovali přesilovou hru. Razantní střelu Dumby ze vzduchu přesně sklepl Zach Parise. Predátoři měli velkou šanci v polovině třetiny. Forsberg zakončkoval pohotově po přihrávce zpoza branky, ale Dubnykův beton byl ještě rychlejší. Wild následně hráli svojí už třetí přesilovou hru a poté a začala růst aktivita domácích. Další gól už ale v první části k vidění nebyl.

Druhá část byla mnohem gólově pestřejší. Nejprve ve 25. minutě domácí srovnali, když Johansenovi přihrávku od mantinelu z prostoru mezi kruhy poslal přesně k tyči Filip Forsberg. Nashville mohl hned z další akce přidat druhý gól, jenže Dubnyk si připsal dva perfektní zákroky betonem proti Smithovi. A místo toho Wild trestali rychlým úspěšným  protiútokem. Krásnou akci předvedli Schroeder, Staal a totální rozklad obrany dokonal střelou téměř do prázdné branky Chris Stewart. Ovšem ani Minnesotě nevydržela radost příliš dlouho, jelikož za další tři minuty bylo opět srovnáno. Reid Boucher využil velké chyby v hostující obraně a zakončil samostatný únik bekhendovou střelou, jež propadla Dubnykovi mezi betony. V závěru třetiny viděli diváci ještě jeden puk v síti, ovšem Parise zdánlivého gólu dosáhl až po jasné hře vysokou holí. Do kabin se proto šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Neal byl blízko třetího gólu Predátorů v úvodu třetí části. Jeho střela užuž Dubnykovi propadla mezi betony, ale zamířila mimo prostor mezi tyčemi. Dubnyk měl napilno i v dalších minutách, domácí sice neměli nikterak značný tlak, ale prezentovali se několika nebezpečnými střelami. Smith se snažil dotlačit puk do branky na brankovišti a Neal později pro změnu dobře tečoval letící kotouč, ale jenom do Dubnykovy lapačky. Wild mohli skórovat po střele Dumby, kdy se puk snášel do branky, ale Rinne jej ještě vleže zastavil na brankovišti. Perné chvíle pak Rinne a celý Nashville zažívali v posledních dvou minutách, protože Minnesota hrála přesilovou hru. Velice blízko byl Dumba, který by, nebýt pohotového pádu Ellise, utkání nejspíše rozhodl. Gól ale nepadl, a tak následovalo prodloužení.

Téměř tři minuty se hráči v prodloužení jenom „oťukávali“. Pak ale Schroeder nabral rychlost po pravé straně, uvolnil se do situace dva na jednoho, předložil puk na druhou volnu Jaredu Spurgeonovi, který z první poslal svojí razantní střelu do sítě! Minnesota díky tomu vyhrála jedenácté utkání v řadě a přiblížila se čelu konference.