Hetrik Niederreitera pri výhre Wild 6-3 nad Buffalom

Nino Niederreiter strelil svoj prvý hetrik v NHL a výrazne pomohol Minnesote Wild k domácej výhre nad Buffalom Sabres. Víťazstvom 6-3 Wild prerušili šnúru štyroch prehier v rade.

„Je to pre nás veľké víťazstvo,“ povedal Suter. „A je jedno proti akému súperovi sme ho dosiahli.“

Dva góly Niederreiter zaznamenal v prvej tretine, tretí pridal do prázdnej brány. Na listine strelcov ho doplnili dvojbodoví Ryan Carter a Kyle Brodziak, ako aj Jared Spurgeon. Justin Fontaine a Charlie Coyle dvakrát asistovali, Darcy Kuemper v bráne dlho nestál. Po šiestich minútach duelu a góloch od Rasmusa Ristolainena a dvojbodového Zemgusa Girgensonsa z dvoch striel ho nahradil Niklas Backstrom. Toho zo zvyšných 26 striel prekonal len Torrey Mitchell. Michal Neuvirth urobil 33 zákrokov, no neodvrátil piatu prehru Buffala v sérii.

Sumár: Minnesota— Buffalo 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Carter (Brodziak, Fontaine), 7. Niederreiter (Coyle), 10. Brodziak (Fontaine, Carter), 18. Niederreiter PP (Granlund, Dumba), 34. Spurgeon PP (Pominville, Koivu), 58. Niederreiter do prázdnej brány (Coyle, Suter) — 2. Ristolainen (Moulson, Girgensons), 7. Girgensons (Ennis, Zadorov), 53. Mitchell (Stafford, Deslauriers)

Spolu: 6 11 39 4:00 31 25 12 6 364 5 6

Jeden komentár k “Hetrik Niederreitera pri výhre Wild 6-3 nad Buffalom”

1. FeelWild napsal:

Hoši super zápas Nino a JasonZ byli podceňování a HLEDTE SE! Nino se chytil a dal hetrik… Výborný zápas měl i Backy GRATULACE !