Harding umiestnený na listinu zranených hráčov

Tím Minnesota Wild umiestnil túto sezónu žiariaceho brankára Josha Hardinga na listinu zranených hráčov a povolal z Iowy Wild v AHL Johana Gustafssona. 29-ročný Harding trpí sklerózou multiplex, a dostal čas aby sa prispôsobil novým liekom.

„Počas nasledujúceho týždňa urobí Josh menšie prispôsobenie k jeho liečebnému protokolu. Josh sa cíti skvelo a teší sa na návrat do mužstva v zápase proti Winnipegu, ktorý odohráme 27. decembra,“ informoval generálny manažér Chuck Fletcher.

Rodák z kanadskej Reginy v utorok v zápase proti Vancouveru chytil 29 striel a zastavil všetky tri nájazdy Canucks aby doviedol Wild k víťazstvu 3-2 v St. Paul. Harding patrí v tejto sezóne medzi najlepších gólmanov ligy. S priemerom 1,51 inkasovaného gólu na zápas je prvý v NHL, tretí v čistých kontách (3), druhý v percentuálnej úspešnosti zákrokov (93,9) a víťazstvách (18).

Počas absencie Hardinga v bráne nahradí Niklas Backstrom, ktorému bude robiť náhradníka Johan Gustafsson. 21-ročný Gustafsson v tejto sezóne odohral za Iowu osem zápasov v ktorých má 89,8 percentnú úspešnosť zákrokov, raz vychytal čisté konto. V Minnesote bude mať na drese číslo 31.

Pridajte komentár