Harding nominovaný na Trofej Billa Mastertona

Asociácia hokejových novinárov v Twin Cities oznámila, že brankár Josh Harding sa stal nominantom Minnesoty Wild na trofej Billa Mastertona, ktorá sa odovzdáva hráčovi, ktorý v sebe najlepšie skĺbil hokejové majstrovstvo s odhodlaním a vernosťou k hokeju. Harding už vyhral túto trofej 14. júna 2013 a stal sa prvým hráčom Wild s týmto ocenením.

29-ročný gólman nehral od 31. decembra, stále však je lídrom NHL v priemere inkasovaných gólov (1,65) na zápas a úspešnosti zákrokov (93,3). V 29 zápasoch tejto sezóny má bilanciu 18-7-3.

Hardingovi bola v roku 2012 diagnostikovaná skleróza multiplex, minulý rok založil nadáciu Harding’s Hope, ktorá pomáha šíriť osvetu o skleróze multiplex a pomáha ľuďom s touto chorobou.

Harding sa nedávno pripojil k tímu po troch mesiacoch. Čas návratu do zápasov je však neznámy.

„Keď nemôžete hrať, a ešte keď to nie je zranenie nohy či ruky, vaša vďačnosť za každý zápas, vďačnosť za to, že ste sa dostali v živote tam, kde ste, stále rastie,“ povedal Harding.

„Veľmi mi chýbal hokej a súťaženie chlapcami. Je ťažké sa s tým vyrovnať. Jednoducho chcete byť súčasťou tímu a pomôcť mu ako len môžete,“ dodal Harding.

Harding má plnú podporu spoluhráčov aj trénerov.

„Mám veľký rešpekt ku každému hráčovi, ale toto je život alebo smrť,“ povedal tréner Wild Mike Yeo. „Necítim sa veľmi príjemne, keď o tom teraz rozprávam, pretože Josh nechce, aby sme o tom hovorili… Ale jeho výkony boli skvelé a on odviedol neskutočnú prácu v zákulisí, aby si bol istý, že bol schopný hrať na takom vysokom leveli. Prekonáva výzvy, s ktorými sa veľa ľudí nemuselo vyrovnať.“

Pridajte komentár