Harding doviedol 37 zákrokmi Minnesotu k víťazstvu nad San Jose

Popravde, Minnesota už podala aj lepšie výkony ako ten, ktorý predviedli v sobotu proti San Jose. Divosi však mali v bráne skvelého Hardinga a pridali dva góly v druhej tretine, čo im zabezpečilo víťazstvo 3-1 v Xcel Energy Center.

Josh Harding zneškodnil 37 striel a Minnesota porazila San Jose 3:1 napriek tomu, že na bránu vyslala len 13 striel. Zach Parise sa presadil dvakrát – raz do prázdnej brány – a Mikko Koivu pridal jeden gól pri tretej výhre Wild z posledných štyroch zápasov. Patrick Marleau dosiahol čestný úspech Sharks 101 sekúnd pred koncom, kým Antti Niemi urobil 10 zákrokov.

„Tie dve šance, čo mali, premenili. Takto to niekedy chodí,“ skonštatoval Joe Thornton.

„Dnes sme odviedli skvelú prácu  v defenzíve,“ povedal tréner Wild Yeo. „V našej tretine sme boli veľmi ostrí a zvládali sme odosielať puky preč.“

Sumár: Minnesota — San Jose 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 24. Parise (Pominville, Scandella), 29. Koivu (Spurgeon, Heatley), 60. Parise do prázdnej brány (Brodziak) — 59. Marleau (Irwin, Couture)