Harding aj Folin v Chicagu trénovali s Wild

Po dlhej ceste do Chicaga bola Minnesota Wild včera už v United Center na tréningu. Okrem nového obrancu Christiana Folina zavítal na tréning aj Josh Harding, ktorý s tímom trénoval prvýkrát od 19. januára. „Cítil som sa skvele,“ povedal Harding. „Veľmi som sa na to tešil.“

Hardingovi bola v roku 2012 diagnostikovaná skleróza multiplex, minulú sezónu vyhral trofej Billa Mastertona za vytrvalosť a oddanosť k športu. 2. januára tohto roku bol umiestený na listinu zranených hráčov, po tom, čo sa cítil chorý. Bolo preňho ťažké byť mimo, a hlavne po takom skvelom štarte sezóny. 29-ročný brankár v tejto sezóne odchytal 29 zápasov s bilanciou 18-7-2, 93,3% úspešnosťou zákrokov a priemerom 1,65 inkasovaného gólu na zápas a ešte stále kraľuje brankárskym štatistikám.

„Je to pravdepodobne jedna z najťažších vecí s ktorými som sa musel vyrovnať, to určite,“ povedal Harding.

Harding si neurčuje žiadne termíny pre návrat, berie to deň po dni. Dúfa, že sa mu rýchlo vrátia technické elementy hry.

Gólman Wild má podporu hráčov aj trénerov. Tréner Mike Yeo bol rád, že je späť, ešte viac ho však potešilo to, ako na tréningu vyzeral.

Wild nehovorili príliš o jeho stave a kondičnej pripravenosti, a tak nie je jasné, či sa jednalo len o návrat do tréningu alebo o návrat s cieľom vrátiť sa do akcie. Tréner Mike Yeo túto možnosť nevyvrátil a radšej sa sústredil na pozitíva.

„Viem, že naozaj od nás nechce, aby sme hovorili o jeho skleróze multiplex, ale skutočnosť je taká, že to v podstate vždy bude záležitosť braná deň po dni. Ale momentálne sa cíti veľmi dobre a je motivovaný,“ skonštatoval Yeo.

Folin

Včera sa k tímu pripojil aj jeho najnovší člen, obranca Christian Folin, ktorý podpísal zmluvu s Minnesotou v pondelok.

Folin práve skončil svoju druhú sezónu v tíme UMass Lowell, v ktorom bol s 20 bodmi (4+16) najproduktívnejším obrancom. Švédsky rodák cíti, že po dvoch rokoch vo vysokoškolskej súťaži je pripravený urobiť ďalší krok vpred.

O Folina sa bilo niekoľko tímov z NHL, on si vybral Wild. Má už skúsenosti s hraním v State of Hockey (prezývka štátu Minnesota), keďže odohral dve sezóny za Austin Bruins v NAHL, celkovo zaznamenal 41 bodov (12+21) v 87 zápasoch.

„Vždy som chcel ísť do Minnesoty,“ povedal Folin. „Ľudia sú tu všeobecne veľmi milí. Je tu aj veľa Švédov a Nórov, takže sa trochu cítim ako doma. Aj počasie je podobné.“

Folin bol na včerajšom tréningu v páre s Keithom Ballardom. Ballard mu pomáhal prispôsobiť sa cvičeniam a rozprával sa s ním počas celého tréningu.

Pridajte komentár