Granlund gólom posunul svoju hru na vyššiu úroveň

V časovom úseku len o niečo dlhšom ako rok sa útočník Minnesoty Wild Mikael Granlund zmenil zo vzrušeného nováčika na sklamanie, príjemné prekvapenie a nakoniec na lídra tímu. Granlund strelil víťazný gól v čase 5:08 predĺženia tretieho zápasu série prvého kola play-off proti Coloradu Avalanche. Jeho gól vlial nové sily do žíl Minnesoty, ktorá v sérii prehráva 2-1.

Štvrtý zápas je na programe zajtra (vo štvrtok).

Ten gól bol ďalším skvelým momentom roku Granlunda, výberu Minnesoty v prvom kole draftu (celkovo 9.) v roku 2010.

Granlund prišiel do Spojených štátov z Fínska v lete 2012 s veľkými očakávaniami a fanfárami, v jeho prvej sezóne s Wild však bol veľkým sklamaním. Pendloval medzi Minnesotou a farmou v AHL a počas celej sezóny ho sužovali zranenia.

Prišlo to bodu, že fanúšikovia Wild boli pripravení vzdať sa ho aj napriek takému krátkemu času na ukázanie.

Druhá sezóna u Wild ale bola hviezdna, 22-ročný center bol tretím najlepším nahrávačom Wild s 33 asistenciami, aj napriek tomu, že kvôli zraneniu vynechal 19 zápasov. Skóroval osem krát, po tom, čo v nováčikovskej sezóne strelil len dva góly v 27 zápasoch.

Do Minensoty sa vrátil prekypujúci sebavedomím, po tom, čo veľkou pomohol Fínsku získať na zimných olympijských hrách 2014 v Soči bronzové medaily.

Tréner Wild Mike Yeo povedal, že si nikdy nemyslel, že je možné také rýchle Granlundovo zlepšenie.

„Aby som bol úprimný, nie,“ priznal Yeo. „Na konci minulej sezóny sme sa rozprávali o mladých schopných hráčoch a o tom, aký musíte trpezlivý a nevnášať rozsudky príliš skoro. Samozrejme, minulá sezóna bola preňho skúšobná. Teraz však hrá skvele.“

V pondelok Granlund ukázal svoje schopnosti,ochotu ísť tvrdo do brány a túžbu po výhre, ktorej predtým toľko veľa neukázal. S jeho 178 centimetrami a 84 kilogramami Granlund nikdy nebude „power forward“. Ale jeho rýchlosť a kreativita sú vynikajúce, odmenený bol za nich pondelkovým gólom v predĺžení, jeho prvým v play-off.

„V pondelok sa posunul na ďalší level. Ten gól, čo strelil bol úžasný. Úžasná akcia. Ale jeho celková hra bola skvelá, tak ako väčšinu sezóny,“ zakončil Yeo.

Granlundov gól v predĺžení proti Coloradu:

Pridajte komentár