Granlund a Staal sestřelili Rangers

Týden strávila Minnesota v New Yorku, kde postupně vyzvala Islanders, Devils a nyní i Rangers. A do Minnesoty se vrací se 100% úspěšností! Podle očekávání si s Rangers poradila s lehkostí a díky další výhře opustila pozici pro divokou kartu a poskočila na třetí místo v divizi. V Madison Square Garden řádili ve velkém stylu Granlund a Staal. Oba zažili čtyřbodový večer.

New York Rangers – Minnesota Wild 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Fast (J. T. Miller) – 17. Granlund (E. Staal), 19. E. Staal (Parise,  Granlund), 41. E. Staal (Suter, Granlund), 50. Granlund (Zucker, E. Staal)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Seeler, Spurgeon, Reilly, Prosser – Zucker, E. Staal, Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, J. Eriksson Ek, Ennis – M. Foligno, Cullen, Winnik.

Úvodní opatrné minuty, kdy diváci neviděli mnoho zajímavých akcí, ani střeleckých pokusů, vyústily v povedený závěr v podání Minnesoty. Nejprve měl jasnou gólovku Staal při samostatném úniku, Georgijev ale vytasil zákrokem betonem. Wild šli do vedení v 17. minutě, když se štěstím dostal Staal puk zpoza branky na úplně volného Mikaela Granlunda. Ten měl dostatek času na to, aby před překvapeným brankářem zakončil do horního růžku. Minnesota najednou byla úplně všude a rychle se dočkala druhé branky. Krásná souhra Granlund – Parise – Eric Staal byla ozdobou utkání a přinesla skóre 2:0.

Navzdory jedinému gólu viděli diváci ve druhé části zajímavý hokej. Rangers v úvodu třetiny snížili v přesilové hře, když Miller našel krásnou křížnou přihrávku Jespera Fasta a ten střelou z první nedal Dubnykovi šanci. Další minuty už byly ve znamení nevyužitých příležitostí. Eriksson Ek nastřelil brankovou konstrukci. A Ek měl brzy další nevyužitou šanci. Na druhé straně se také do dvou dobrých příležitostí dostal Gilmour, ovšem Dubnyk vyrovnání nedovolil.

Třetí část už zcela patřila hostujícímu týmu. V úvodní minutě třetiny využili Wild přesilovou hru a byl to znovu Eric Staal, kde tečoval Suterovu střelu. Třetí bod si při tomto gólu připsal i Granlund. O čtvrtý gól se snažil Zucker a když byl neúspěšný, tak se asistencí alespoň později podílel na dalším úspěch Mikaela Granlunda. Ten v přečíslení vzal situaci na sebe a zápěstní střelou se přesně trefil. „Granny“ mohl dokonce završil hattrick, to mu ale překazil gólman Georgijev.