Granlund vynechá asi týždeň, Wild povolali Zuckera

Tím Minnesota Wild umiestnil fínskeho útočníka Mikaela Granlunda na listinu zranených hráčov pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.  Vynechať by mal zhruba jedn týždeň.

Granlund sa v stredu proti Phoenixu vrátil do zápasového kolotoča po zranení, kvôli ktorému vynechal dva zápasy, jeho návrat však trval iba 29 sekúnd. Na mantinel tvrdo narazil obranca Coyotes Connor Murphy a Granlund sa už na ľad nevrátil. 21-ročný talent v tejto sezóne odohral 24 zápasov v ktorých zaznamenal 12 bodov za 2 góly a 10 asistencií.

Na pozícii druhého centra ho v zápase nahradil Justin Fontaine, ktorý v posledných dvoch sezónach v AHl na tejto pozícii neodohral viac ako niekoľko striedaní.

„Hral solídne a múdro,“ pochváli Fontaina tréner Mike Yeo. „Je to hráč, ktorý na ľade rozmýšľa, hrá dobre s pukom aj bez neho. Takže sme si mysleli, že mu môžeme dať šancu a nesklamal nás.“

Granlunda v zostave nahradí Jason Zucker, ktorého Wild povolali z AHL. Taktiež 21- ročný hráč v tejto sezóne nazbieral v Iowe 10 bodov (6+4) v 13 zápasoch. Zucker celkovo v NHL odohral 30 zápasov s štatistikou 3 góly a 4 nahrávky. V tejto sezóne odohral za Minnesotu štyri zápasy v ktorých nebodoval.

Pridajte komentár