Gibson vynuloval Minnesotu, Ducks v St. Paul zvíťazili futbalovo 1:0

Brankár Ducks John Gibson pochytal 37 striel a bol hlavným hrdinom zápasu medzi Minnesotou a Anaheimom. Za jeho chrbát neprešiel ani jeden puk, a vynuloval tak najlepší ofenzívny tím Západnej konferencie. O chudobnej výhre Káčerov 1:0 rozhodol už v 5. minúte gólom Joseph Cramarossa, pretože Wild ani napriek celozápasovej prevahe skvelého Gibsona prekonať nedokázali.

Minnesota Wild – Anaheim Ducks 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 5. Cramarossa (Perry, H. Lindholm)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Folin, Prosser, Olofsson – Niederreiter, E. Staal, Tuch – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Parise (A), Coyle, Pominville – Stewart, Haula, Mitchell.

Cramarossov víťazný gól hneď z úvodu (v  čase 4:38) padol po jeho pohotovej dorážke Perryho strely z veľkého uhlu. Po tomto momente už okrem Gibsona zatiahol roletu v bráne aj minnesotský Dubnyk. WIld boli blízko vyrovnanie v presilovej hre, Spurgeonovi ale do strely, ktorá mala smerovať do odkrytej brány Ducks, vložil hokejku jeden z hráčov hostí. V úvodnej tretine Wild nevyužili ani druhú početnú prevahu, pretože proti Pominvillovej delovke vytiahol krásny semafor Gibson.

Aj v druhej časti Minnesota pokračovala v nemohúcnosti na presilovkách, hoci v nich príležitosti mala. Rýchly presun Gibson predviedol pri šanci Staala a pri pokuse Pominvilla z pravého kruhu mu pomohla konštrukcia brány. Na strely to tak po 40 minútach bolo 31:12 v prospech domácich, Anaheim však stále viedol 1:0.

To sa nezmenilo ani v záverečnej tretine, v nej už mal ale viac striel Anaheim (11:8) a Dubnyk mul vyriešiť viacero nebezpečných situácií. Rovnako tak aj Gibson, ktorý ale všetko zvládal a Minnesote nepomohlo na vyrovnanie ani odvolanie brankára v predposlednej minúte. Ducks tak po prvý krát z troch stretnutí v tejto sezóne porazili Wild.

1. John Gibson, ANA (37 zákrokov, úspešnosť 100%)