Fletcher: Koivu robí všetko pre návrat na ľad

Šanca, že bude fínsky útočník Minnesoty Wild Mikko Koivu, ktorý nehrá od 4. januára pre zranenie členka a stále nedostal povolenie na tréning, reprezentovať svoju krajinu na blížiacej sa olympiáde, je čoraz menšia. K stavu najproduktívnejšieho hráča klubu sa vyjadril aj generálny manažér divochov Chuck Fletcher.

„Mikko robí všetko čo je v jeho silách preto, aby sa vrátil na ľad čo najskôr,“ povedal Fletcher pre Minneapolis Star-Tribune na adresu tridsaťročného centra, ktorého neúčasť v Soči by bola pre „Suomi“ veľkou stratou.

„Pokúšame sa dať za päť týždňov do poriadku zranenie, ktorého liečba trvá obvykle šesť až osem týždňov. No momentálne nielenže nie je schopný hrať, zatiaľ nemôže ani len trénovať so spoluhráčmi. Čaká nás ešte veľa práce, aby bol pripravený ná návrat. Ak sa stihne vrátiť, bude to skvelé. Ľudia by však mali pochopiť, ako tvrdo pracuje na tom, aby bol späť.“

Hlavný tréner Wild Mike Yeo pred pár dňami naznačil, že pred olympijskou prestávkou si už Koivu zrejme nezahrá. Jeho tím totiž čaká už len štvrtkový duel proti Nashvillu. Rodák z Turku má ešte týždeň do prvého zápasu Fínska na olympijskom turnaji, ktorý začne 13. februára súbojom s reprezentáciou Rakúska.

Pridajte komentár