Flames pokorili Wild v predĺžení

Minnesota v noci v Scotiabank Saddledome prehrala s Calgary Flames 4-3 po predĺžení. O výhre Flames rozhodol v tretej minúte predĺženia Mikael Backlund, keď dorazil za Darcyho Kuempera strelu Seana Monahana. Calgary si tak pripísalo piatu výhru v rade.

Wild, ktorí odohrajú zostávajúce dva zápasy pred olympijskou prestávkou doma, skórovali v tretej tretine dvakrát aby si vynútili predĺženie a získali aspoň bod. Štvorzápasový trip tak skončili s bilanciou 1-1-2.

„Samozrejme, keď prehráte v predĺžení, je to frustrujúce,“ povedal tréner Wild Mike Yeo. „Ale prehrávali sme 3-1 a je dobré, že sa chlapci nevzdali a vybojovali aspoň bod. To nie je zlé.“

Keď útočník Flames Joe Colborne sedel na trestnej lavici, strelil v čase 9:29 pred koncom tretej tretiny presilovkový gól Dany Heatley a znížil náskok Calgary na rozdiel jedného gólu. V čase 57:04 skóroval Keith Ballard druhý krát v sezóne a poslal zápas do predĺženia.

„Je to dôležitý bod, bez debaty, ale začiatky nás stáli posledné dva zápasy,“ povedal Dany Heatley.

Skóre stretnutia otvoril v 13. minúte T.J. Galiardi.

Calgary bolo nútené už po 16. minútach vystriedať brankárov, pretože sa zranil Ramo, nahradil ho Švajčiar Retto Berra.

Berru prekonal prvýkrát v druhej tretine v oslabení Matt Cooke. Stav bol 1-1.Vedenie Calgary prinavrátil Dennis Wideman a na 3-1 dával z brejku 3 na 1 v oslabení Backlund.

Minnesotu najbližšie  čaká stretnutie v utorok doma proti Tampe Bay.

Sumár: CalgaryMinnesota 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)

Góly: 13. Galiardi (Westgarth, Butler), 39. Wideman (Butler, Galiardi), 41. Backlund-oslabenie (Giordano, Stempniak), 63. Backlund (Monahan, Giordano) — 35. Cooke-oslabenie, 51. Heatley PP (Granlund, Parise), 57. Ballard (Brodziak, Heatley)