Dubnykovi nedal gól ani Dallas, Wild doma zvíťazili 4:0

Aj v treťom dueli po sebe si brankár Devan Dubnyk udržal čisté konto a jeho nepriestrelnosť trvá už 180 minút! Týmto číslom si vytvoril osobný aj klubový rekord. Dubnyk 29 zákrokmi nedovolil skórovať ani silnému Dallasu a bol základným pilierom Minnesoty pri domácej výhre 4:0. Gólmi sa o ňu pričinili štyria rôzni hráči.

Tyler Graovac, ktorý za Wild nastúpil prvý krát v sezóne, strelil svoj premiérový gól v NHL. Pri jeho zásahu si pripísal asistenciu Chris Bertschy, ktorý takisto hral prvý krát v sezóne. Vedenie Minnesoty ho povolalo z farmy len krátko pre stretnutím, keďže nebol k dispozícii zranený Zach Parise.

Z prvého gólu v sezóne sa tešil Mikael Granlund, ktorý si pripísal aj asistenciu, no a Eric Staal si v deď svojich 32. narodenín dal darček v podobe štvrtého gólu v sezóne. Skóroval aj Nino Niederreiter.

Wild dnes zaznamenali aj jeden víťazný návrat do zostavy, keďže obranca Jared Spurgeon sa už vystrábil zo zranenia.

Minnnesota Wild – Dallas Stars 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie: 6. Granlund v osl. (Koivu), 44. Niederreiter (Coyle, Granlund), 51. Staal (Suter, Pominville), 53. Graovac (Zucker, Bertschy)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Dumba, Folin, Brodin, Spurgeon, Prosser – Granlund, Koivu, Pominville – Eriksson Ek, E. Staal, Coyle – Niederreiter, Dalpe, Stewart – Zucker, Graovac, Bertschy.

Už 13 sekúnd po úvodnom buly súboja získali Divosi presilovku, v ktorej mohol po prihrávke Granlunda skórovať Koivu, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu, z veľkého uhla ju ale netrafil. Po piatich minútach sa k početnej výhode dostali aj hostia, prvý gól zápasu však v nej strelila Minnesota. Rýchly brejk zakončil po výbornej kľučke a nahrávke Koiva Granlund. Fínska spolupráca Granlund-Koivu mohla priniesť aj druhý gól, kapitána Wild ale vychytal brankár Lehtonen. Blízko k zvýšeniu náskoku bol aj Dalpe, ten v dobrej pozícii prestrelil bránu. Prvú tretinu teda domáci vyhrali 1:0 a Dubnyk neinkasoval už v siedmej tretine po sebe. Dvakrát mu k tomu pomohla aj bránková konštrukcia, ktorá zastavila strely Oduyu a Spezzu.

V druhej dvadsaťminútovke jednoznačne dominoval Dallas, Dubnyk však bol nepriestrelný. Najlepší zákrok tretiny predviedol pri zakončení Eavesa z tesnej blízkosti brány. Po 40 minútach to bolo na strely 22:7 pre Stars, pričom domáci na Lehtonena v druhej tretine vyslali iba jedinú strelu, vo vedení ich však držal skvelý Dubnyk.

Vstup do tretej časti mala Minnesota dobrý, v 45. minúte Coyle po svojom sóle poslal puk Niederreiterovi, a ten z ľavého kruhu zvýšil na 2:0. Stars sa už nevedeli dostať k tlaku tak, ako v druhej tretine, kým Wild hrozili a padalo im to. Tretí gól duelu strelil v presilovke narodeninový oslávenec Staal strelou z prvej po prihrávke Sutera a necelé dve minúty nato už bolo 4:0. Graovac skóroval po nádhernom pase z otočky od Zuckera a tešil sa zo svojo prvého gólu v lige. Jeho trefa bola zároveň aj a poslednou v zápase.

1. Devan Dubnyk, MIN (29 zákrokov, úspešnosť 100 %)