Dubnyk vychytal ďalší shutout, tentoraz proti Avalanche

Devan Dubnyk má po výmene do Minnesoty fantastickú formu. V sobotu predviedol 18 zákrokov, aby zaknihoval svoje štvrté čisté konto v deviatom zápase za Wild. Vyhral siedmy z nich, aby doviedol tím zo St. Paul k piatemu triumfu v sérii, tentoraz 1:0 nad Coloradom Avalanche.

„Je pekné užívať si voľné dni medzi zápasmi, no dôvod, prečo vyhrávame ako tím, je ten, že to berieme zápas po zápase. Vždy sa sústredíme len na najbližší duel, pretože každý jeden je dôležitý. Musíte ho vyhrať a nepredbiehať. Beriem to rovnako,“ povedal Dubnyk.

„Všetko začína od brankára,“ povedal kapitán Wild Mikko Koivu. „Víťazným tímom zachytá a odkedy sem Dubnyk prišiel, je skvelý.“

Jediný presný zásah duelu si pripísal Charlie Coyle v 12. minúte po prihrávkach Marca Scandellu a Nina Niederreitera.

Najlepší zákrok zápasu nepredviedol Dubnyk, ale obranca Jonas Brodin, ktorý päť minút pred koncom tretej tretiny udržal vedenie divochov. Stalo sa to, keď Matt Duchene prestrelil Dubnyka, puk však na bránkovej čiare zastavil Brodin a upratal ho do bezpečia.

„Ja som len videl, že puk šiel pomaly. Mal som šťastie,“ skonštatoval Brodin.

Semyon Varlamov kryl 28 striel, no Avalanche prehrali druhý zápas v rade a aj tretí v tejto sezóne proti Wild. Nestrelili v nich ani gól, naopak Minnesota až deväť (9:0).

„Dnes sme prišil a diktovali sme hru,“ tvrdí Scandella. „Takto musíme hrať. Máme veľmi rýchly tím. Keď plníme pokyny sme ešte rýchlejší a tímy si s nami nevedia poradiť.“

Minnesota dnešným triumfom v tabuľke preskočila Colorado o bod a už je na deviatom mieste so stratou piatich bodov na play-off.

Sumár: Minnesota — Colorado 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 12. Coyle (Scandella, Niederreiter)