Druhý zápas tripu Minnesote nevyšiel, Islanders podľahla 6:3

Wild v Barclays Center na začiatku druhej tretiny zápasu s New Yorkom Islanders vyhrávali tristým gólom Zacha Pariseho v kariére, domáci však zakrátko troma rýchlymi gólmi otočili stav, a potom už Minnesota len doťahovala. Konečný stav bol napokon 6:3 prer Ostrovanov. Divochom, ktorí na duel nastúpili v úplne nových formáciách, nepomohla ani ďalšia trefa Pariseho. Ten hral v útoku s Fínmi Koivom a Granlundom.

New York Islanders – Minnesota Wild 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

Góly a asistencie: 25. Tavares (Bailey, Chimera), 25. de Haan (Beauvillier, Strome), 28. Boychuk (Strome), 47. Quine (Beauvillier), 49. Hickey (Tavares), 59. Tavares do prázdnej brány (Ladd, Bailey) – 22. Parise (Dumba), 33. Parise (Granlund, Koivu), 58. Niederreiter (Staal, Brodin)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Dumba, Suter, Folin, Brodin, Scandella, Prosser – Parise, Koivu (C), Granlund – Niederreiter,  Staal, Coyle – Pominville, Eriksson Ek, Zucker – Pulkkinen, Dalpe, Stewart.

Vyrovnaná prvá tretina skončila bez gólov, každý z tímov na súperovho brankára vystrelili 11 krát a zahral si jednu početnú výhodu. Najväčšiu príležitosť hostí mal v brejku Staal, pri zakončení bol ale faulovaný, a tak Greissa v bráne Isles neprekonal.

Bo bezgólovej úvodnej časti padlo v prostrednej tretine až päť gólov. 300. gól Pariseho v NHL po strele z ľavého kruhu poslal do vedenia Wild, avšak iba na tri minúty. Po prihrávke Baileyho totiž Kuemperovi nedal šancu na zákrok hviezdny John Tavares. A o 35 sekúnd neskôr už bolo 2:1 pre domácich, keď brankár Kuemper nedokázal chytiť jednoducho vyzerajúcu strelu od de Haana. Vyrovnať mohol v úniku Parise, to sa mu nepodarilo, a tak v 28. minúte Islander získali dvojgólové vedenie. Po vyhratom buly sa delovkou od modrej presadil Boychuk a dal tretí gól svojo tímu za tri minúty a 8 sekúnd. Wild sa však ešte pred druhou prestávkou podarilo znížiť, po nahodení Granlunda puk pretlačil do brány aktívny Parise zo svojej už deviatej strely na bránu v zápase.

V treteje tretine sa Minnesota nevedela dostať do tlaku potrebného na vyrovnanie a v prvých šiestich minútach ani nevystrelila na Greissa. Naopak, z prečíslania troch na dvoch skóroval Quine a prinavrátil domácim dvojgólové vedenie. Dve minúty na to už bolo 5:2, Hickeyho peknú strelu Kuemper totiž chytiť nedokázal. Divosi ešte necelé tri minúty pre koncom vykresali iskierku nádeje na zisk bodov prvým gólom Nina Nedereiterra v sezóne, pri hre bez brankára však trojbodový Tavares už len spečatil výsledok na 6:3.