Druhý mečbal St. Louis budú Divosi odvracať doma, dnes už od 21:00

Po víťazstve vo štvrtom zápase série so St. Louis sa Minnesota vracia do Xcel Energy Center, kde bude čeliť ďalšiemu mečbalu Bluesmanov. Wild majú po poslednom súboji lepšiu náladu, pretože pri premiérovom triumfe v play-off konečne strelili úvodný gól a Jakea Allena v bráne Blues prekonali viac než raz. Navyše zahviezdil gólman Devan Dubnyk, ktorý bol v predošlých dueloch zatienený Allenom aj keď chytal spoľahlivo, veď ani raz neinkasoval viac ako dva góly. Vo štvrtok ale bol nepriestrelný.

Zápas č.5

Minnesota Wild vs. St. Louis Blues

Stav série 1:3

Divosi si veľmi dobre uvedomujú, že hoci vyhrali jeden zápas, stále sú vo výhode Bluesmani. Preto sa sústreďujú len najbližší duel, ktorý začína v sobotu už o 21:00 nášho času.

„Nepozeráme sa teraz na ďalšie tri zápasy, iba na ten najbližší,“ vyjadril sa oficiálnu stránku Wild s tromi bodmi najproduktívnejší hráč Divochov v play-off, Zach Parise. „Opäť sme sa rozprávali o tom, aby sme na nich vybehli, snažili sa vyhrať prvú tretinu a od toho sa odrazili. Len malé kroky. Nemôžeme sa pozerať na šiesty alebo siedmy zápas. Musíme sa sústrediť len na dnešok, aby sme hrali s rovnakou energiu a morálkou. Nie je to vždy pekné, ale pre nás je to efektívne.“

Divochom sa do zostavy vracia Haula, Bluesmanom Stastny

Oba tímy zrejme na dnešný duel vykorčuľujú so zmenami v zostave. V zostavách privítajú aj navrátilcov po zraneniach.

Divosi už môžu počítať s Fínom Erikom Haulom, ktorý sa zranil počas druhého zápasu série. Potom síce hral v treťom dueli, no posledný zápas vynechal. Haula trénoval vo štvrtej formácii so Stewartom a Whitom, a v zostave tak zrejme nahradí mladíka Erikssona Eka.

Jemné zmeny urobil kouč Wild Boudreau aj v prvých dvoch formáciách. Znovu spojil Granlunda s Koivom, ku ktorým pridal Pariseho a v ďalšej formácii spojil Staala, Niederreitera a Coyla. Nezmenený zostal len útok vedený Martinom Hanzalom s krídlami Zuckerom a Pominvillom, ktorý bol najlepším útokom Wild v poslednom zápase.

 

Aj hostia zo St. Louis zrejme dnes budú môcť počítať s veľkou posilou. Je ňou Paul Stastny, ktorý do tejto série ešte pre zranenie nezasiahol. Už je však fit a vo včerajšom tréningu korčuľoval v elitnej formácii s Tarasenkom a Schwartzom.

V bránach ani jedného tímu zmena nebude, Dubnyk aj Allen sú totiž viac než istotami v bráne svojich tímov.

Predpokladané zostavy

Wild

Niederreiter – Staal – Coyle
Parise – Koivu – Granlund
Zucker – Hanzal – Pominville
Stewart – Haula – White

Suter – Spurgeon
Scandella – Dumba
Brodin – Prosser

Dubnyk
(Kuemper)

Blues

Schwartz - Stastny - Tarasenko
Sobotka - Steen - Paajarvi
Sanford - Berglund - Perron
Upshall - Brodziak - Reaves

Bouwmeester - Pietrangelo
Edmundson - Parayko
Gunnarson - Bortuzzo

Allen
(Hutton)

Pridajte komentár