Drámu v predĺžení rozhodol Spurgeon, Wild berú proti Sharks dva body

Veľmi zaujímavý duel so šťastným koncom pre Minnesotu videli dnes diváci v Xcel Energy Center. Wild, ktorí predtým doma dvakrát prehrali, nezačali dobre ani proti San Jose, keď prehrávali o dva góly. Potom ale na gólmana Martina Jonesa spustili kanonádu a gólmi Matta Cullena a Erica Staala dotiahli duel do predĺženia. V ňom sa stal 12 sekúnd pred koncom hrdinom Jared Spurgeon, ktorý zaznamenal víťazný zásah a zároveň svoj 200. bod v NHL.

Minnesota Wild – San Jose Sharks 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Góly a asistencie: 40. Cullen (Spurgeon, Foligno), 56. Staal (Suter, Zucker), 65. Spurgeon (Zucker) – 14. Ryan (Hansen, Goodrow), 23. Tierney (Labanc)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Seeler, Spurgeon, Reilly, Prosser – Zucker, E. Staal, Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, J. Eriksson Ek, Ennis – M. Foligno, Cullen, Winnik.

Prvá tretina bola jedinou, v ktorej mali hostia zo San Jose navrch. Gólman Dubnyk sa musel poriadne obracať, pretože naňho šlo až 17 striel. Inkasoval ale iba raz, v 14. minúte po rýchlej kombinácii Sharks zakončenej Joakimom Ryanom. Dôležité zákroky Dubnyk urobil proti Hansenovi a Donskoiovi, vďaka čomu Wild stále mali iba jednogólové manko. To mohol zmazať v posledných sekundách tretiny Zucker rútiaci sa na Jonesa, ten sa ale taktiež vyznamenal.

Na 2:0 Sharks odskočili v tretej minúte druhej časti, keď získali puk po chybe Reillyho a Chris Tierney sa ocitol sám Dubnykom, ktorého prekonal backhandovým blafákom. Potom ale začali tlačiť Divosi, ktorí v prostrednej tretine prestrieľali Žralokov 19:4 a len brankár Jones bol dôvodom, prečo v nej len znížili na 1:2 a to až v poslednej minúte. Predtým na ňom stroskotali postupne Eriksson Ek, Parise, Staal aj Granlund. Jeho čaro zrušil až 47 sekúnd pred druhou sirénou Matt Cullen pekným tečom Spurgeonovho pasu.

Aj v tretej tretine boli aktívnejší domáci, hostia ale opäť vďaka Jonesovi dlho odolávali. Vyrovnanie napokon prišlo v 56. minúte, o ktoré sa postaral Eric Staal. Ten aj s dávkou šťastia po skrumáži pred bránou dosiahol už svoj 30. gól v sezóne.

Na rad teda prišlo predĺženie, ktoré bolo dlho bez veľkých šancí. Rozhodnutie prišlo napokon až v čase 64:48, keď Jared Spurgeon so Zuckerom vyšachovali defenzívu Sharks a malý obranca Wild zakončoval do odkrytej brány.