Drama v Nationwide ukončily až nájezdy

Po nepovedeném utkání v Pittsburghu naskočila Minnesota k dalšímu zápasu venku proti Columbusu. Bylo to drama až do poslední chvíle a pro diváky určitě atraktivní zápas. Děj zápasu obsahoval snad vše, co pořádné drama obsahovat má, brzké vedení, neuznanou branku a nakonec nájezdy. Bylo k vidění hodně šancí, asi nejvíc byl vidět Zach Parise, ten měl po celý zápas smůlu, ale nakonec to byl právě on, který ukončil samostatné nájezdy.

Columbus Blue Jackets – Minnesota Wild 2:3 sn (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. D. Savard (KukanPanarin), 55. Panarin (S. JonesAtkinson) – 25. Zucker (BrodinMikael Granlund), 53. Coyle, rozh. náj. Parise

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – SuterSpurgeonBrodinDumbaOlofssonProsser – ZuckerM. KoivuMikael Granlund – CoyleE. StaalParise – WinnikStewartJ. Eriksson Ek – M. FolignoCullenEnnis.

Hned na začátku zápasu šel Columbus brzo do vedení, Savard využil skrumáž před brankou a teč jednoho z hráčů hostí a střelou zápěstím dokázal od modré překonat Dubnyka. Columbus se v první třetině radoval ještě jednou a znovu u toho byl Savard, ten však dopravil kotouč za brankovou čáru kopnutím a tak branka nemohla uznána.

Druhá třetina začala velikou šancí Pariseho, puk ale jen prosvištěl podél brankové čáry. Skóre se však záhy změnilo, Zucker našel pěkným pasem úplně volného Brodina, jeho střelu Bobrovskij dokázal pokrýt, ale na následnou dorážku Zuckera už nedosáhl. Pak přišla další šance Pariseho, jeho samostatný únik však gólman domácích pokryl lapačkou. Minnesota přidala ještě jeden gól, ten však nebyl ve druhé třetině, ale doslova desetinu vteřiny po jejím konci, do kabin se tak šlo nerozhodně 1:1.

Ve třetí třetině byl delší dobu stav vyrovnaný, na konci oslabení Minnesoty se v obranném pásmu ujmul puku Coyle, přejel celé hřiště a pěknou střelou k tyči poslal divochy do vedení. Minnesota pak doplatila na nešťastné vyloučení Zuckera, který vyhodil puk mimo kluziště. Přihrávka z levého kruhu na pravý a napřáhnutí Panarina opět znamenalo vyrovnaný stav.

V prodloužení byl hlavní pilířem hostí Dubnyk, ten nejprve zlikvidoval šanci Wennberga a ani pokus Panarina neskončila gólem.

Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V první sérii proměnil za hostí Stewart, hned na to vyrovnal Panarin. Až ve čtvrté sérii tak rozhodl Parise, který naznačil střelu, stáhl si puk na bekhend a poslal puk nad lapačku a přímo pod horní tyč.