Drama na ledě Dallasu rozhodl až Stewartův bekhend

Minnesota dnes zavítala na led Dallasu a byl to velice vyrovnaný boj, který rozhodla až dovednostní soutěž. Wild vedli již 2:0, ale Dallas ještě ve druhé třetině vyrovnal. Další dění zápasu spíše trpělo vyrovnaným výsledkem a ani jeden celek se do útoku nehrnul. Prodloužení bylo atraktivnější, ale rozhodnut musely až samostatné nájezdy. Bonusový bod zařídil Chris Stewart.

Dallas Stars – Minnesota Wild 2:3 (0:1, 2:1, 0:0, náj. 2:3)

Branky a nahrávky: 30. Seguin (Roussel, Spezza), 40.Eaves (Ja. Benn, Spezza) – 14. Pominville, 25. M. Koivu(Niederreiter, Mikael Granlund), rozh. náj. Stewart

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser, Reilly – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Parise, Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder.

Utkání začalo z obou stran trochu vlažněji, první šanci dostal Dallas a to v podobě přesilové hry, tu však nedokázal využít a tak se pokračovalo ve hře bez branek. Minnesota byla ale aktivnější, alespoň co se týká počtu střel. A dokázala se i jako první prosadit, Jason Pominville se dostal s Erikem Haulou do situace dvou na jednoho a přesnou střelou překonal Lehtonena. V samém závěru první třetiny usedl na trestnou lavici Roussel, ale počet branek v této třetině už se nezměnil.

Druhá třetina nezačala pro Minnesotu příliš šťastně a po nedorozumění nechybělo moc k vyrovnání. Za držení byl následně potrestán hráč domácích a Minnesota dokázala udeřit, Nino Niederreiter vybídl ke střele hostujícího kapitána a Mikko Koivu se nemýlil. Od domácích přišla relativně rychlá odpověď, Suter chyboval ve vlastním pásmu a po dobré přihrávce se prosadil Seguin. V dalších deseti minutách se hra zrychlila a gólové pozice jsme mohli vidět na obou stranách kluziště, skóre se ale změnilo až necelou minutu před koncem druhé třetiny, kdy šla Minnesota do třech a ze vzduchu dokázal skórovat Eaves.

Třetí třetina tedy začala za vyrovnaného stavu, hosté dokázali zkrácenou přesilovku ubránit a naopak Pominville se dostal do velké šance. Hra se poté trochu ustálila a ani jeden z týmů příliš neriskoval. To se nezměnilo ani při přesilovce Dallasu, tu zvládl hostující tým bez problémů ubránit. Jak třetí třetina pokračovala, tak jsme viděli spíše sporadické šance, větší příležitost měl dvě a půl minuty před koncem Granlund, který ale tvrdou střelou neuspěl. Wild dostali v čase 58:08 možnost přesilovky, ale v základní hrací době další gól nepadl.

V prodloužení si vedl aktivněji Dallas a Dubnyk se musel ohánět, když vytěsnil střelu po ledě. Do obrovské šance se potom dostali domácí, když jeli tři hráči proti Dubnykovi, ale Eakin přestřelil branku. Na druhé straně to zkoušel Suter a Parise, bez úspěchu. Zápas tedy musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel Eaves a dobrou střelou nedal Dubnykovi šanci. Pominville se nenechal zahanbit a uspěl podobným způsobem. Další gól přinesla až čtvrtá série, kdy se trefili oba kapitáni. Jako další se rozjel Spezza, ale pokus mu nevyšel a za hostující tým dokázal rozhodnout Chris Stewart, který bekhendem překonal brankáře v zeleném.