Dominancia Wild a čisté konto Dubnyka pri výhre nad Chicagom

Gólman Devan Dubnyk pomohol Minnesote ďalším skvelým výkonom k utorkovej výhre v Xcel Energy Center nad Chicagom Blackhawks 3-0. Dubnyk si pripísal 24 zákrokov a od 14- januára, kedy ho Minnesota získala z Arizony má bilanciu 6-1-0. Od výmeny vo svojom ôsmom štarte vychytal už tretie čisté konto.

Minnesota, ktorá prehrala šesť zápasov v rade, keď Dubnyka získala, teraz naopak od prestávky pre Zápas hviezd vyhrala štyri duely po sebe.

O dvojgólový náskok Wild sa už v prvých desiatich minútach prvej tretiny postarala druhá formácia divochov. Kapitán Mikko Koivu skóroval a pripísal si aj gólovú nahrávku.

Gól Koiva prišiel v ôsmej minúte, keď po skrumáži pred bankárom Hawks Coreym Crawfordom dostal puk do brány beckhandom.

O dve minúty neskôr poslal Marco Scandella krásnym pasom do nájazdu Jasona Zuckera, ktorý svoju šancu využil perfektne prevedeným blafákom do backhendu.

V druhej tretine Minnesota zasypala Crawforda 24 strelami a zvýšila aj na 3-0 po tom, čo Zach Parise prihrávkou našiel medzi kruhmi Mikaela Granlunda, ktorý strelou z prvej rozvlnil sieť.

Minnesota jednoznačne predčila Chicago, o čom hovorí ja pomer striel 43-24 pre Wild.

„Bol to pre nás úžasný zápas,“ povedal Dubnyk. „Keď chlapci tvrdo pracujú a získavajú takmer každý puk, mne sa oveľa ľahšie čítajú akcie. Náš tím je skvelý.“

Kouča Wild Mikea Yea sa novinári pýtali, či Minnesota odohral v tejto sezóne lepší duel.

„Pravdepodobne nie,“ odpovedal Yeo. „Takto nám to asi nepôjde v každom zápase, ale veľa vecí, ktoré sme robili veľmi dobre, sú veci, ktoré nám budú prinášať úspech.“

„Hrali sme rýchlo a čerstvo. Takto musíme hrať každú noc,“ skonštatoval Scandella.

Sumár: Minnesota — Chicago 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Koivu, 10. Zucker (Scandella, Koivu), 35. Granlund (Parise)