Domáca premiéra nevyšla, dobre rozbehnutý duel s Columbusom Wild prehrali po predĺžení

V prvom zápase sezóny v Xcel Energy Center sa domáci fanúšikovia z výhry netešili, hoci Minnesota k tomu nemala proti Columbusu ďaleko. V dueli bohatom na góly väčšinu času vyhrávala, v 57. minúte ale Blue Jackets vyrovnali na 4:4 a v predĺžení priklonili víťazstvo na svoju stranu. Prvé dva góly v drese Wild Tyler Ennis (oba v presilovkách), okrem neho sa presadil aj Eric Staal a Landon Ferraro, ktorý vďaka zraneniam nastúpil prvý krát za Minnesotu. Premiéru v NHL si zas odkrútil Luke Kunin, a počas 13 minút na ľade podal solídny výkon.

Minnesota Wild – Columbus Blue Jackets 5:4 pp (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)

Góly a asistencie: 16. Staal (Stewart, Dumba), 23. Ennis (Spurgeon, Suter), 26. Ferraro (Mitchell), 42. Ennis (Koivu, Suter) – 17. Werenski (Wennberg, Panarin), 28. Savard (Bjorkstrand, Foligno), 43. Atkinson (Johnson, Panarin), 57. Anderson (Savard, Calvert), 61. Wennberg (Panarin, Jones)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Quincey – Eriksson Ek, E. Staal, Stewart – Ennis, M. Koivu, Zucker – Winnik, Cullen, Kunin – Ferraro, Z. Mitchell, Bertschy.

Duel začali aktívnejšie hostia, prvú príležitosť ale mali Wild. Po vysunutí od Spurgeona šiel do samostatného úniku Staal, zoči voči Bobrovskému ale neuspel. Staal si to vynahradil v 6. minúte, kedy po peknej akcii so Stewartom už zavesil a otvoril skóre. Vedenie Wild netrvalo ani minútu a už bolo vyrovnané. Postaral sa o to po krásnom krížnom pase Wennberga Zach Werenski.

V úvode druhej tretiny mali Divosi po faule bývalého hráča Minnesoty Zaca Dalpeho možnosť presilovky a aj ju využili. Prihrávku Spurgeona strelou z prvej zužitkoval Ennis. A o tri minúty neskôr už bolo 3:1, keď dôrazný Ferraro dorazil do brány puk po strele Mitchella. Blue Jackets ešte do druhej prestávky strelili kontaktný gól, o zníženie sa postaral strelou od modrej čiary David Savard.

Začiatok tretej tretiny bol ako cez kopirák podľa druhého dejstva. Wild hrali presilovku, ktorú využil Ennis. V tomto prípade sa do bránky dostala prihrávka Koiva odrazená od Ennisových korčulí. Columbus opäť rýchlo odpovedal, už o necelú minútu neskôr opäť na rozdiel jediného gólu znížil dorážkou Johnsonovej strely Cam Atkinson. Chvíľu nato už mohlo byť vyrovnané, Dubnyk ale skvele vychytal Panarina. Ruský útočník neuspel ani neskôr v presilovke, kedy pri jeho strele Dubnykovi pomohla žrď. Konštrukciu brány po peknej individuálnej akcii nastrelil aj Zucker. Columbus napokon vyrovnal v 57. minúte vďaka teču Josha Andersona.

Na rad teda prišlo predĺženie, ktoré netrvalo ani minútu. Bohužiaľ, víťazný gól dal hráč modrokabátnikov Alexander Wennberg.