Doma opět vítězně. Wild zvládli přestřelku s Oilers

Čtvrtý zápas na domácím ledě, čtvrtá výhra. Minnesotě se v Xcel Energy Center zkrátka daří. V utkání s Edmontonem brzy vedla už 2:0, v průběhu zápasu ovšem vedení ztratila, jenže ve třetí části jej během jediné minuty uzmula zpět a už nepustila. Skvělé utkání za sebou má obránce Ryan Suter, který se na výhře podílel dvěma góly. Po dvou asistencích pak zaznamenal Thomas Vanek.

Minnesota Wild – Edmonton Oilers 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Suter (Zucker), 10. Scandella (Vanek), 49. Suter (Koivu, Niederreiter), 50. Coyle (Vanek, Fontaine) – 12. Hall (Jakupov, McDavid), 25. Pakarinen (Hall), 44. Nurse (Klefbom, Pouliot).

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Pominville, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter.

Třetina svátečních střelců. Tak by se dalo nazvat úvodních dvacet minut z pohledu domácí Minnesoty. Skóre totiž otevřel v osmé minutě Ryan Suter z teprve druhé střely v utkání a v podstatě první větší šance. Zucker zatáhl puk do pásma, od mantinelu přihrál na levý kruh Suterovi, jenž nenápadnou zápěstní střelou překonal Talbota, který měl značně zakrytý výhled. O dvě minuty později už Wild vedli 2:0. V přesilové hře do pásma najel obránce Marco Scandella, přihrál na pravou stranu Vanekovi a sám si sjel před branku, kam za okamžik putovala přihrávka. Scandellovi se podařilo puk pohodlně dopravit do růžku Talbotovy branky.
O další dvě minuty později měli Olejáři ponechanou výhodu, při níž se před branku natlačil McDavid, přenechal puk Jakupovi, jehož sice Dubnyk ještě vychytal, ale touš vyrazil jen k volnému Tayloru Hallovi. Ten už neměl těžkou práci.

Do druhé části nastoupil Edmonton velice aktivně a v úvodních pěti minutách nepouštěl soupeře za půlku. To také brzo vedlo k zasloužené vyrovnávací brance, když Hall vybojoval puk v rohu kluziště a před branku přesně přihrál na gól Iiro Pakarinenovi.
Diváci následně po zbytek druhé třetiny neviděli nikterak atraktivní hokej. Kormidla se postupně opět chytila Minnesota, byť vedení na svou stranu nevrátila. Blízko tomu byl Zucker, tváří v tvář Talbotovi však neuspěl svým forhendovým blafákem. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Na střely Divočina vedla po dvou třetinách 19:14.

Když už to v úvodu třetí třetiny vypadalo, že se Wild chystají k dalšímu náporu, přišla pro všechny domácí fanoušky studená sprcha. Darnell Nurse totiž přejel modrou čáru, napřáhl k přesné střele a možná trochu překvapivě prostřelil Dubnyka svým prvním gólem v NHL.
Wild se tak dostali do těžké situace, poprvé v zápase prohrávali. Jenomže během chvíle bylo vše jinak. V jednapadesáté minutě byli Oilers zatlačeni ve vlastní obranné třetině. Koivu zprava od mantinelu nahodil před branku, kde puk propadl na druhou tyč k volnému Ryanu Suterovi, jenž usměrnil puk do sítě. Za pouhou tři čtvrtě minutu už Wild znovu vedli! Vanek z rohu kluziště procpal puk před branku, kde důraz prokázal Charlie Coyle a bekhendem prostřelil Talbota mezi betony.
Edmonton se chtě nechtě musel vrhnout do útoku a čtyři minuty před koncem normální hrací doby přišla  klíčová chvíle utkání. McDavid jel sám na Dubnyka a zkoušel svůj forhendový blafák, jenže Žirafa mu ukázala své dlouhé nohy a dokázala puk na poslední chvíli vytěsnit betonem. V následném obrovském závaru neuspěl s dorážkou ani Jakupov. Čas kvapil a Oilers zkusili hru v šesti. Celou poslední minutu hry sice svírali Wild v jejich obranném pásmu a ostřelovali soupeřovi branku, ovšem neúspěšně. Dramatická třetí třetina tak přihrála dva body domácím.