Doma je doma. Minnesota jistým výkonem zdolala Nashville 4:0

Na domácím ledě je Minnesota letos takřka nepřemožitelná. Jediným týmem, který v Xcel Energy Center loupil, je Nashville. Nyní mu Wild porážku vrátili, když po celé utkání soupeři nedovolili takřka nic. Díky tříbodovému Ryanu Suterovi a Devanu Dubnykovi, jenž udržel čisté konto, dokráčeli Divoši k jisté výhře 4:0. Po dvou kanadských bodech si připsali Granlund a Pominville.

Minnesota Wild – Nashville Predators 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Suter (Granlund, Vanek), 22. Granlund (Folin, Pominvile), 29. Brodin (Suter, Koivu), 43. Vanek (Pominvile, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Prosser – Niederreiter, Koivu, Zucker – Pominville, Granlund, Vanek – Schroeder, Coyle, Carter – Bulmer, Haula, Porter

Úvod utkání přinesl vyrovnanou a hlavně opatrnou třetinu, v níž diváci viděli de facto jenom dvě šance. Obě na straně Minnesoty. Nejprve v ponechané výhodě se snažil Niederreiter blafákem uspět proti Rinnemu, ten ovšem ukázal reflexivní beton. O minutu později už ale Minnesota slavila vedení. Ryan Suter si od modré čáry sjel na přihrávku na vrchol levého kruhu a zápěstní střela přes chumel hráčů skončila až v síti. Wild zažili v tu chvíli to, co za poslední čtyři zápasy neznali – vedli v utkání. Na další šance sei museli fanoušci počkat do dalších minut. Dubnyk v první části zasahoval desetkrát.

Velmi jistou a povedenou třetinu pak předvedli Wild ve druhé části. Vše odstartovala akce vedená Pominvillem, který našel na druhém křídle najíždějícího Folina. Jeho střelu Rinne ještě vyrazil, ale jenom na hůl Mikaela Granlunda, jenž se z dorážky nemýlil. Ve 29. minutě vedli domácí už o tři branky. Po skončené přesilové hře zatlačili Predátory ještě v pásmu a po sérii střel se kotouče na vrcholu levého kruhu chopil Jonas Brodin a svým prvním gólem v sezoně rozvlnil za Rinnem síť.
Kromě gólů létaly i pěsti. Poprali se Folin s Nystromem, Prosser s Nealem a Haula s Jarnkrokem. První jmenovaná bitka udělala ochozům Xcel Energy Center největší radost.
Dubnyk nemusel vyjma jedné akce hasit žádné velké příležitosti soupeře. Naopak Rinne byl i v závěru třetiny ve velkém pracovním vytížení a díky skvělým zákrokům proti Koivovi a Vanekovi držel svému alespoň nějakou naději do třetí části.

Za snížením se po přestávce hnal Smith, který přešel oba obránce, na Dubnyka ale nevyzrál. Na druhé straně krátce nato hráli Divoši další přesilovou hru a fanoušci se radovali počtvrté v zápase. Pominvillova tvrdá střela od modré propadla Rinnemu mezi betony a puk se zastavil v brankovišti za dezorientovaným brankářem. Pro číhajícího Thomase Vaneka už čekala lehká úloha.
Ve zbývajících minutách už se utkání pouze dohrávalo. Wild se soustředili především na obranu a předvedli ještě pár slibných brejků. Skóre už se ale nezměnilo.