Dôležitý duel proti Anaheimu už od 20:00 nášho času!

Z päťzápasovej domácej série čaká na Minnesotu pred tripom do New Yorku dnes posledný duel. V Xcel Energy Center Divosi privítajú Káčerov z Anaheimu. Bude to zápas dvoch tímov pohybujúcich sa na hrane postupu do vyraďovacích bojov. Wild sú aktuálne na pozícii druhej divokej karty so 68 bodmi, Ducks majú na prvej nepostupovej priečke iba o bod menej, aj keď odohrali o dva zápasy viac. Pôjde teda o veľmi dôležitý duel.

Anaheim Ducks

Bývalému tímu Brucea Boudreaua sa v boji o play-off naposledy podarilo otočiť duel s Chicagom, keď tromi gólmi po sebe triumfovalo 3:2. S Divochmi sa Káčeri stretnú po druhý krát v sezóne, v prvom súboji sa tešili Divosi, ktorí zvíťazili po góle Dumbu v predĺžení.

Lídrom produktivity tímu je trochu prekvapivo 46-bodový Rickard Rakell, ktorý je s 22 gólmi aj najlepším strelcom Ducks. Veľmi dobrou posilou je Adam Henrique, ktorého klub výmenou získal v novembri. Henrique od svojh príchodu zaznamenal slušných 22 bodov, celkovo ich má na konte 36. Za touto dvojicou nasleduje Ryan Getzlaf, ktorý síce istý čas vynechal pre zranenie, v 35 zápasoch ale nazbieral rovnaký počet bodov! Tradične nebezpečný v útoku je aj 32-bodový Corey Perry, hoci mu tento ročník až tak nevychádza. Mladý Čech Ondřej Kaše sa v Anaheime čoraz viac presadzuje, v tejto sezóne sa do bodovania zapísal už 30 krát.

V obrane Ducks je najzvučnejším menom Cam Fowler, výkonmi mu zdatne sekunduje aj „tvrďák“ Josh Manson. V bráne je jednotkou John Gibson, ktorému kryje chrbát skúsený Ryan Miller.

Wild so zmenami vo formáciách

Po prehre s Washingtonom urobil kouč Boudreau na včerajšom tréningu zmeny v útokoch. Tréningu sa nezúčastnil Matt Cullen, ktorý dostal voľno, ostatní ale naplno zarezávali (samozrejme, okrem zraneného Brodina). Takto by teda mohla vyzerať dnešná zostava:

Niederreiter – Koivu – Granlund
Zucker – Staal – Stewart
Parise – Eriksson Ek – Coyle
Winnik – Cullen – Foligno

Suter – Dumba
Olofsson – Spurgeon
Seeler – Prosser

Dubnyk (Stalock)

Pridajte komentár