Do St. Paul dnes zavítajú Hurricanes

Po Detroite čaká na Minnesotu v Xcel Energy Center ďalší súper z Východnej konferencie, tentokrát to bude Carolina. Od 02:00 SEČ diváci okrem iného uvidia aj bratský súboj medzi Ericom a Jordanom Staalom. Starší Eric, ktorý je aktuálne najproduktívnejším hráčom Wild, v tíme Hurricanes strávil dlhých 12 sezón. Divosi sa Hurikánmi už v tejto sezóne stretli, v druhom zápase ročníka v Raleigh prehrali 5:4 po nájazdoch.

Foto: Ashlie Lynn

 

Carolina Hurricanes

Hurikáni sa v tejto sezóne zatiaľ držia v boji o play-off, aktuálne na 10. priečke konferencie strácajú na 8. postupové miesto iba dva body. Preto bude pre nich teraz každý zápas dôležitý, ten dnešný nevynímajúc.

Produktivite tímu kraľuje fínska dvojica Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen, obaja majú na konte 52 bodov. Produktívny je ale aj veterán Justin Williams (42 bodov) či Jeff Skinner (39 bodov) či už spomínaný Jordan Staal (37 bodov). Obranu majú pod palcom mladíci, najväčšími menami sú 25-ročný Justin Faulk a 21-ročný Noah Hanifin.

V bránkovisku je stálicou Cam Ward, ktorý sa v ňom v tejto sezóne strieda so Scottom Darlingom. O niečo lepšie čísla má skúsenejší Ward, ani jeho úspešnosť ale nie je svetoborná (pod 91 percent).

Wild dnes bez Kunina aj Seelera

Nepríjemnou správou pre Minnesotu je zranenie mladíka Lukea Kunina, ktorý bude pre pretrhnuté krížne väzy pauzovať až 7 mesiacov. Okrem zvyšku tejto sezóny teda zrejme zmešká aj začiatok tej budúcej. Okrem neho sa Wild budú musieť zaobísť aj Nicka Seelera. Ten má podľa trénera Boudreaua menšie šrámy, nie sú však spojené s hlavou. Seeler sa v poslednom zápase pobil a počas bitky rozdal aj prijal niekoľko úderov na hlavu, preto si fanúšikovia môžu vydýchnuť, že to nie je otras mozgu.

Zucker – Staal – Granlund
Parise – Koivu – Coyle
Niederreiter – Cullen –Ennis
Foligno – Eriksson Ek – Winnik

Suter – Dumba
Brodin – Spurgeon
Olofsson – Prosser

Dubnyk (Stalock)

Pridajte komentár