Dnešné novinky: Stoner nastúpi proti Nashvillu, Granlund korčuľoval s tímom

Wild majú dnes pred sebou posledný zápas základnej časti proti Nashvillu, v tréningu sa však už zameriavajú na play-off, ktoré začne na budúci týždeň. Minnesota svojho súpera ešte nepozná, dozvie sa to dnes v noci a bude to buš St. Louis Blues alebo Colorado Avalanche. Tréner Wild Yeo spomenul, že keby už poznali svojho súpera, tak by si mohli skúšať rôzne situácie a byť viac špecifický v tréningu. Ale teraz musia čakať.

„Myslím si, že je skutočne dôležité, aby sme v jadre zostali pri svojej hre, ale musíme urobiť aj zopár úprav v hre, aby sme si boli istí, že sme na nášho súpera pripravení,“ povedal Yeo. „Dnes bol aj tak dobrý tréning, sústredili sme sa na seba. Chceme si byť istí, že naša hra bude dobrá.“

Stoner by mal dnes hrať

Očakáva sa, že dnes sa obranca Clayton Stoner dostane späť do zostavy po vynechaní 10 zápasov. Stoner sa zranil 22. marca v zápase proti Detroitu. Vtedy to nevyzeralo s ním najlepšie a bolo nejasné, či stihne play-off.

„Na tréningu vyzeral veľmi dobre,“ povedal Yeo. „Dáme mu šancu hrať ešte pred play-off, aby sa cítil pohodlnejšie, a aby sme my videli ako je na tom.“

Na včerajšom tréningu hral Stoner v obrannej dvojici s Nateom Prossserom, zatiaľ čo Jonas Brodin a Marco Scandella boli spolu v druhej obrannej formácii. Spolu hrali aj Jon Bluma Christian Folin, ktorí by dnes hrať nemali. Elitná obrana sa nezmenila, Suter a Spugeon zostali spolu.

Yeo spomenul, že Stonerova tvrdá fyzická hra bude v play-off užitočná.

„Keď máte hráča, ktorý prevádza fyzickú hru pri mantineloch aj pred bránou, je to veľmi dobrý element,“ povedal Yeo.

 Granlund trénoval

Ďalším pozitívom zo včerajšieho tréningu je aj to, že Mikael Granlund (zranenie hlavy) trénoval s tímom prvýkrát od 31. marca, kedy sa v zápase s Los Angeles zranil. Dnes ale v zostave určite nebude.

„(Granlund) Snaží sa urýchliť veci. Chce sa dostať späť do zostavy. Na tréningu vyzeral dobre, musím konať rozvážne,“ povedal Yeo.

Yeo zároveň dodal, že dnešok bol pre Granlunda dobrý, fínsky center však nemohol ísť do kontaktných súbojov. Dúfa, že na budúci týždeň už bude môcť bojovať aj vo fyzických súbojoch a ísť do kontaktov.

O Ruppovej suspendácii

Yeo uvážlivo vyberal slová, keď o štvorzápasovej suspendácii útočníka Mikea Ruppa za zákrok na T.J. Oshieho vo štvrtkovom zápase.

Povedané stručne, on si myslí, že je to „veľa„.

Suspendácia a pokuta sú prvé v Ruppovej dlhej kariére.

Rupp povedal, že len chcel dať Oshiemui čistý hit, nanešťastie však kvôli rozdielnym výškam trafil jeho hlavu. Rupp doplnil, že je rád, že sa Oshiemu vedie už lepšie a to je to, čo je dôležité.

Dowell získal v AHL Fred T. Hunt Memorial Award

Včera AHL oznámila, že útočník Jake Dowell bol vyhlásený za tohtosezónneho víťaza ceny Fred T. Hunt Memorial Award. Toto ocenenie sa odovzdáva hráčovi AHL, ktorý najlepšie skĺbi športové výkony, odhodlanie a oddanosť hokeju. Tréneri hráči a novinári z AHL vybrali výhercu.

Dowell strávil väčšinu sezóny na farme Wild v Iowe, kde bol kapitánom tímu. Dowell hral a robil kapitána Iowe aj keď sa musel vysporiadať s osobnou tragédiou. Jeho otec John zomrel vo februári po dlhom boji s Huntingtonovou chorobou, oslabujúcim genetickým neurologickým ochorením, ktoré zasiahlo aj jeho staršieho brata Luka. Rodák z Wisconsinu sa v objavil v 54 zápasoch za Iowu, jeden odohral aj v prvom tíme Wild.

Pridajte komentár