Dnes Wild proti Philadelphii s Ruppom namiesto Zuckera

Vy vyrovnanej Západnej konferencii môže pár zlých zápasov rýchlo potopiť tím v tabuľke a vyradiť ho z bojov o play-off. Dnes sa Minnesota pokúsi opäť dostať na víťaznú vlnu po nie najlepšom období. V Xcel Energy Center Wild privítajú Philadelphiu Flyers. Divosi majú s Philadelphiou v domácich zápasoch štatistiku dve výhry, dve prehry a jedna prehra po predĺžení.

Minnesota Wild (15-8-5, 35 bodov, 7. v Západnej konferencii)

vs.

Philadelphia Flyers (12-12-2, 26 bodov, 10. vo Východnej konferencii)

Minnesota dúfa, že im domáce prostredie dopomôže k výhre. Divosi majú túto sezónu v St. Paul štatistiku 10-3-2. Takisto sú divosi úspešní aj proti tímom Východnej konferencie s ktorými majú štatistiku 8-3-2.

Dvaja z lídrov tímu, Mikko Koivu a Zach Parise sa budú snažiť sa udržať si vysokú výkonnosť aj v decembri. Dou sa v novembri získalo 28 bodov (Koivu 5+9, Parise 5+9). Cez tento mesiac sa duo pričinilo o päť víťazných či vyrovnávajúcich gólov v posledných piatich minútach tretej tretiny.

Do zostavy Wild sa dnes vracia útočník Mike Rupp, ktorý z osobných dôvodov vynechal dva zápasy. Minnesota tak poslala späť na farmu do Iowy Jasona Zuckera.

Naposledy prišli Koivove heroické výkony v sobotu proti Coloradu. Kapitán Wild vyrovnal na 2-2 päť sekúnd pred koncom tretej tretiny. Comeback začal Matt Cooke tri a pol minúty pred koncom riadneho hracieho času. Napriek skvelému vyrovnaniu nakoniec divosi prehrali v nájazdoch. Brankár Josh Harding chytil 23 striel Colorada.

Philadelphia v sobotu odštartovala 13-dňový trip výhrou 3-2 v samostatných nájazdoch proti Nashvillu. Claude Giroux a Sean Couturier skórovali počas zápasu, Vincent Lecavalier vsietil víťazný gól v nájazdoch. Gólman Flyers Steve Mason zaznamenal 34 zákrokov a vychytal všetkých troch strelcov Nashvillu v nájazdoch.

Flyers prichádzajú do St. Paul po siedmich víťazstvách v posledných 10 zápasoch.

Pravdepodobná zostava Wild:

V útoku budú nejaké presuny, obrana ostáva nezmenená.

Parise-Koivu-Pominville
Niederreiter-Coyle-
Heatley
Fontaine-Brodziak-
Cooke
Mitchell-Konopka-Rupp

Suter-Brodin
Spurgeon-Scandella
Stoner-Ballard

Medzi žrďami:

V bráne by mal dostať šancu Josh Harding, ktorý má v tejto sezóne doma na konte iba jednu prehru a desať výhier.

Pohľad z tribúny:

Očakáva sa, že zdravými náhradníkmi budú obrancovia Nate Prosser a Matt Dumba spolu s útočníkom Erikom Haulom.

Mikael Granlund je na listine zranených hráčov pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Pridajte komentár