Dnes Wild otvoria sezónu doma proti LA Kings (preview)

Fanúšikovia Wald sa po dlhom lete konečne dočkajú prvého zápasu sezóny. Dnes bude Minnesota Wild v Xcel Energy Center hostiť Los Angeles Kings. Minulú sezónu dosiahli Wild v oboch domácich zápasoch proti Kings víťazstvo. Uvidíme či sa Wild podarí na to nadviazať.

Minnesota začne sezónu s niekoľkými novými hráčmi — dvoma ostrieľanými veteránmi a zopár novými mladíkmi. Matt Cooke a Keith Ballard, ktorí podpísali s Minnesotou pred sezónou ako voľní hráči, si odkrútia svoj debut v špeciálnych dresoch.

Nino Niederreiter, posila z New Yorku Islanders (opačným smerom putoval Cal Clutterbuck) nastúpi vo formácii s Charliem Coyleom a skúseným Dannym Heatleym. Vo svojej druhej sezóne sa Coyle presunie z krídla na post centra.

Premiéru za Wild by mal dnes zažiť aj mladý Justin Fontaine, ktorý minulú sezónu kraľoval bodovaniu v Houstone Aeros s 56 bodmi (23+33).

Vyzerá to tak, že dnes nenastúpi Matthew Dumba, prvá voľba Wild na drafte v roku 2012. 19-ročný obranca môže odohrať 9 zápasov predtým ako sa Minnesota bude musieť rozhodnúť či ešte jednu sezónu pobudne u juniorov.

Elitná formácia Wild nastúpi v tomto zložení: Mikko Koivu, Zach Parise a Jason Pominville,ktorý dnes predĺžil zmluvu s Divochmi o päť rokov. Táto formácia sa v príprave ukazoval v dobrom svetle a má potenciál byť jednou z najúdernejších formácií celej ligy.

V prípravných zápasoch Minnesota zaznamenala 4 víťazstvá a 2 prehry,Los Angeles si pripísali 3 výhry, 3 prehry a 1 prehru v predĺžení.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise – Koivu – Pominville

Nieterreider – Coyle – Heatley

Granlund – Brodziak – Cooke

Mitchell – Konopka – Fontaine

Suter – Brodin

Spurgeon – Scandella

Ballard – Stoner

Niklas Backstrom

Pohľad z tribúny:
Wild musia posadiť na tribúnu dvoch obrancov a vyzerá to tak, že to budú Nate Prosser a Mathew Dumba.
Mike Rupp určite nenastúpi kvôli zraneniu.

Pridajte komentár