Dnes Wild doma proti Winnipegu (preview)

Dnes Wild v Xcel Energy Center hrajú po dlhšom čase proti tímu zo Západnej konferencie, tentoraz to bude rival Winnipeg. Wild proti Jets ukončia sériu troch zápas v domácej aréne. Minnesota  má momentálne víťaznú sériu piatich zápasov doma. Pri týchto víťazstvách bol hlavným kameňom brankár Josh Harding, ktorý sa s veľkým štýlom zhostil úlohy jednotky.

Minnesota Wild (12-4-4, 28 bodov, 7. v Západnej konferencii)

vs.

Winnipeg Jets (10-9-2, 22 bodov, 11. v Západnej konferencii)

Harding má v tejto sezóne v St. Paul štatistiku 9-0-0 a vedie celej NHL s 94,5 percentnou úspešnosťou a s priemerom 1,26 gólu na zápas. Aj  vďaka jeho solídnej hre doma, Harding doviedol Wild k 6 víťazstvám v posledných 7 zápasoch, čo je najlepšia bodová forma. Hardingovi samozrejme pomáha dobre aj defenzíva, ktorá naňho proemerne púšta najmenej striel – 24,6 na zápas.

Posledný krát, keď Wild čelili Winnipegu (tiež v St. Paul), ho zdolali 2-1. Bolo to prvé víťazstvo Wild v sezóne.

Minnesota v poslednom zápase porazila Floridu 3-2, keď rýchlo vyhrávala 2-0, Panthers dokázali vyrovnať na 2-2, rozhodol však Charlie Coyle. Harding chytil 22 striel.

Jets prichádzajú do St. Paul sa štvorzápasovou víťaznou sériou. Naposledy Winnipeg zdolal Philadelphiu 3-2 po samostatných nájazdoch. Jets v zápase prehrávali, dokázali však vyrovnať tesne pred koncom zásluhou Dustina Byfugliena, ktorý skóroval dokonca dvakrát. Brankár Pavelec zaznamenal 32 zákrokov pri víťazstve.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise-Koivu-Coyle
Niederreiter-Granlund-Pominville
Fontaine-Brodziak-Cooke
Mitchell-Konopka-Heatley

Suter-Brodin
Scandella-Spurgeon
Stoner-Dumba

Medzi žrďami:

V bráne bude jeden z najlepších brankárov ligy túto sezónu, Josh Harding. Vedie štatistiky brankárov s 94,5 percentnou úspešnosťou a s priemerom 1,26 gólu na zápas.

Pohľad z tribúny:

Nate Prosser bude jediný mimo zostavy.

Obranca Keith Ballard bol umiestnený na listinu zranených hráčov kvôli zraneniu v hornej časti tela, takisto je zranený aj Backstrom.

Pridajte komentár