Dnes sa Boudreau vráti do Anaheimu ako kouč súpera

Anaheim doviedol k štyrom divíznym titulom, no na konci minulej sezóny dostal padáka. Doplatil na nevýrazné výsledky v play-off a zakliatie siedmych zápasov vo vyraďovačkách, v ktorých Ducks štyrikrát vypadli. Tréner Bruce Boudreau od začiatku tohto ročníka pôsobí v Minnesote a dnes sa prvýkrát stretne v súboji so svojim bývalým tímom.

„Keď som prišiel do Minnesoty, hneď som sa pozrel, kedy nastúpime proti Anaheimu. Myslím si, že je to prirodzené pre hráčov aj trénerov, ktorí išli do iných tímov. Úprimne, budem nervózne stáť na druhej lavičke. Podobná situácia bola aj vo Washingtone, keď som nevedel, aká bude ich reakcia,“ povedal Boudreau, ktorý je zvedavý na reakcie bývalých kolegov a zverencov. „Neviete, či vás mali skutočne radi alebo nenávideli. Netuším, ako na to zareagujú.“

Okrem toho, že to dnes v noci bude súboj Boudreauovho súčasného a bývalého tímu, bude to aj súboj dvoch popredných tímov Západnej konferencie. Wild sú druhí s 53 bodmi, Káčeri sú na štvrtej priečke a na konte majú len o tri body menej.

Minnesota, ktorá včera hrala v Los Angeles, dnes urobí oproti zápasu s Kings zmenu v bráne, do ktorej sa vracia jednotka Devan Dubnyk. Čo sa týka zostavy v útoku a obrane, tá je otázna, keďže Divosi dnes ranný tréning nemali.

Anaheim Ducks

Ducks aktuálne ťahajú minisériu troch výhier po sebe, ktorú chcú natiahnuť aj proti Wild.  Tí si musia dať pozor na viacero hráčov Anaheimu. Ich bodovým lídrom v tejto sezóne je 34-bodový Ryan Kesler, za ktorým nasleduje tradične produktívna dvojica Corey Perry (5+25) a Ryan Getzlaf (7+22). Bodovo dobre prispievajú aj Švédi Jakob Silfverberg (11+14) a Rickard Rakell, ktorý je so 16 gólmi najlepším strelcom tímu.

V obrane sú lídrami mladí Cam Fowler (23 bodov) a Sami Vatanen (16 bodov) a v bránkovisku je jednotkou taktiež mladík John Gibson, ktorému kryje chrbát Jonathan Bernier.

Porovnanie súperov

18-3-8-12 bilancia 20-4-5-9
4. miesto v Záp. konferencii,
50 bodov
postavenie v tabuľke 2. miesto v Záp. konferencii,
53 bodov
Ryan Kesler 34 bodov najviac kan. bodov Eric Staal 34 bodov
Rickard Rakell 16 gólov najlepší strelec Coyle, Staal 13 gólov
Ryan Getzlaf 25 asistencií najlepší nahrávač Staal, Granlund 21 asistencií
Cam Fowler 23 bodov najlepší obranca Ryan Suter 21 bodov
Jacob Silfverberg +12 najlepší v +/- Ryan Suter +23
Ondřej Kaše (Ú) 10 bodov najlepší nováčik  Joel Eriksson Ek* (Ú) 5 bodov
John Gibson 91,3 % (31 z.)
Jonathan Bernier 89,7 % (16 z.)
Dustin Tokarski 100 % (1 z.)
úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 93,9 % (30 z.)
Darcy Kuemper 90,2 % (8 z.)

*momentálne pôsobí vo Švédsku

Predpokladaná zostava

Parise – Staal – Niederreiter
Granlund – Koivu – Zucker
Coyle – Haula – Pominville
Stewart – Graovac – Schroeder/Gabriel

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Scandella – Folin/Prosser

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár