Dnes proti Anaheimu si odkrúti debut v NHL Dumba (preview)

Prvá voľba Minnesoty na drafte v roku 2012 by dnes mala nastúpiť v tretej obrannej dvojici s Ballardom. Wild aj Ducks sa dnes pokúsia o prvú výhru v druhom zápase. Wild prvý zápas prehrali po samostatných nájazdoch s Los Angeles, Anaheim v úvodnom zápase vybuchol a podľahol Coloradu 1:6.

 

Minnesota Wild (0-0-1, 1 bod) vs. Anaheim Ducks (0-1-0, 0 bodov)

Opäť bude Minnesota hrať doma, v Xcel Energy Center. Bude sa snažiť prerušiť víťaznú sériu Ducks proti nim. Wild minulú sezónu všetky zápasy s Anaheimom prehrali.

Tréner Mike Yeo povedal, že chce aby túto sezónu bola Minnesota tímom, ktorý bude viac držať puk. V prvom zápase sa to Minnesote aj darilo, hlavne prvých 40 minút. Súpera z Los Angeles prestrieľali 24-11 počas prvých dvoch tretín. Škoda len, že túto prevahu Minnesota nevyužila na víťazstvo, keď prehrala v lotérií nájazdov.

Anaheim vprvom zápase prehral s Coloradom 1-6. Zaujímav tomto zápase bola roztržka medzi trénermi tímov Patrickom Royom (Colorado) a Bruceom Boudreaum (Anaheim). Po tom čo Ben Lovejoy uštedril tvrdý hit tohtoročnej draftovej jednotke Nathanovi MacKinnonovi, začali  tréneri po sebe kričať, a Roy sa pokúsil preraziť bariéru medzi nimi. Liga potrestala Roya pokutou 10 000 dolárov.

 

Kto má formu:

Mikael Granlund zaznamenal v úvodnom zápase 2 asistencie. Bol to jeho prvý dvojbodový zápas v NHL. Tento útočník na sebe cez leto tvrdo pracoval a vyzerá to tak, že sa v NHL konečne naplno presadí.

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise – Koivu – Pominville
Heatley – Coyle – Niederreiter
Granlund – Brodziak – Cooke
Mitchell – Konopka – Fontaine

Suter – Brodin
Spurgeon – Scandella
Ballard – Dumba

Jediná zmena v zostave je príchod Dumbu.

Medzi žrďami:

Očakáva sa, že v bráne nastúpi opäť Nicklas Backstrom, ktorý proti Anaheimu raz vychztal shoutout v 15 zápasoch.

Pohľad z tribúny:

Wild posadia na tribúnu Claytona Stonera a Natea Prossera.

Mike Rupp je mimo kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

 

Pridajte komentár