Divosi zvládli zápas s Dallasom, vyhrali 4:2

Po vianočnej prestávke sa Minnesota do zápasového kolotoča vrátila v dobrej forme. V Xcel Energy Center porazila v divíznom derby Dallas 4:2 a priblížila sa mu v tabuľke. Dvojbodový večer zažili Mikael Granlund, Charlie Coyle aj Jason Zucker, gólman Alex Stalock si pripísal 24 zákrokov. Dnešná výhra je aj dobrým impulzom pred náročným víkendovým dvojzápasom proti ďalšiemu divíznemu rivalovi a aktuálnemu lídrovi Západnej konferencie z Nashvillu.

Minnesota Wild – Dallas Stars 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 20. Spurgeon (Coyle, Ennis), 26. Staal (Coyle, Brodin), 34. Granlund (Zucker, Koivu), 60. Zucker (Granlund, Suter) – 13. Seguin (Lindell, Shore), 31. Janmark (Seguin, Benn)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Dumba, Brodin, Spurgeon, Reilly, Prosser – Zucker, M. Koivu, Granlund – Ennis, E. Staal, Coyle – M. Foligno, Cullen, Z. Mitchell – Winnik, J. Eriksson Ek, Stewart.

Wild začali doma aktívnejšie a v úvodnej päťminútovke mali dve dobré gólové príležitosti. Najprv sa Ennis po chybe Stars ocitol osamotený pred Bishopom, lenže nedokázal dôraznejšie zakončiť. Vonkajšiu konštrukciu brány zas po prihrávke Granlunda trafil Staal. Dallas prvýkrát na bránu Stalocka vystrelil až po siedmich minútach, postupne však hru vyrovnal a v 13. minúte aj šiel do vedenia. Skóre otvoril Tyler Sequin, ktorý mal po krásnom pase od Lindella pred sebou odkrytú bránu. Divosi odpovedali v poslednej minúte prvej tretiny. Strelu Ennisa Bishop ešte zlikvidoval, ale k puku sa dostal Coyle a pred bránou našiel Jareda Spurgeona, ktorý vyrovnal na 1:1.

V druhej časti sa Minnesota prvýkrát dostala do vedenia. V 25. minúte sa v prečíslení dvoch na jedného snažil Eric Staal prihrať Ennisovi, ku ktorému sa pas nedostal, pretože si puk do vlastnej brány zrazil obranca hostí. Stars ale o päť minút neskôr v presilovke vyrovnali zásluhou Janmarka, ktorý do brány dorazil nepresnú Seguinovu strelu odrazenú od zadného mantinelu. Krátko nato ale početnú výhodu využili expresne aj Wild. Presadil sa Granlund dorážkou Zuckerovej strely. V závere tretiny ešte po otočke skóroval Spurgeon, bolo to však tesne po klaksóne a gól nemohol platitť. Po 40 minútach tak ostal v platnosti stav 3:2 pre Wild.

Divosi v tretej tretine hostí dlho držali na dištanc a mali niekoľko šancí na zvýšenie náskoku, čo sa im ale podarilo až v závere pri hre Dallasu bez brankára. O poistku víťazstva sa postaral Zucker.