Divosi zvládli prestrelku v Ottawe a vyhrali 6:4

Po dvoch prehrách sa Minnesota zápasom v Ottawe vrátila späť na víťaznú vlnu. V 10-gólovom stretnutí síce prehrávala 3:1, no piatimi gólmi duel otočila, aby zvíťazila 6:4. Veľký zápas má za sebou defenzívny špecialista Nate Prosser, ktorý zaznamenal gól a asistenciu a stal sa prvou hviezdou. Najproduktívnejší hráč Wild v tejto sezóne, Eric Staal sa blysol tromi bodmi za dva góly a asistenciu. Na konte má už 31 bodov.

Ottawa Senators – Minnesota Wild 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)

Góly a asistencie: 3. Karlsson (Brassard, Dzingel), 21. Karlsson (Stone, Hoffman), 26. Pageau (Pyatt, Thompson), 59. Brassard (Stone, Hoffman) – 12. Staal (Suter, Coyle), 31. Stewart (Eriksson Ek, Prosser), 40. Koivu (Suter, Dumba), 42. Prosser, 45. Brodin (Staal), 57. Staal (Nederreiter, Coyle)

Minnesota Wild: Stalock (Michalek) – Dumba, Suter (A), Spurgeon, Brodin, Prosser, Reilly – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Coyle, E. Staal (A), Niederreiter – Stewart, Winnik, Eriksson Ek – Ennis, Cullen, M. Foligno.

Skóre zápasu otvorili domáci už v tretej minúte, keď za Stalockom skončila Karlssonova strela od modrej čiary. Wild odpovedali podobným spôsobom, ale Suterovu strelu ešte stihol tečovať Staal a Anderson v bráne Sentarors nestihol zaklapnúť betóny.

Aj v úvode druhej čati Ottawa rýchlo šla do vedenia. Presilovku využil na druhý gól Karlsson, keď tvrdou strelou z prvej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. O päť minút neskôr už bolo po peknej akcii Pyatta s Pageauom 3:1 pre domácich, zakončoval druhý menovaný. Divosi ale ešte do druhej sirény sthli vyrovnať. Najprv znížil po peknej prihrávke Erkssona Eka spoza brány Chris Stewart a Minnesotu potom podržal Stalock, ktorý vychytal samostatný únik Thompsona aj následnú dorážku Pageaua. Vyrovnanie hostí prišlo v záverečnej minúte tretiny. V presilovke skvele tečoval strelu Sutera kapitán Koivu.

V tretej časti už dominovali Divosi. V 42. minúte Prosser perfektne umiestnil strelu a Minnesotu poslal prvýkrát do vedenia. Tri minúty nato už na 5:3 zvyšoval Jonas Brodin, ktorý na dvakrát dostal puk za Andersona. Už trojjgólový náskok pre Wild zariadil druhou trefou v zápase Staal (počas presilovky). Ottawa stihla v závere už iba skorigovať stav zásluhou Brassarda a Wild sa tak tešia z dvoch bodov.