Divosi znížili stav série s Avs vďaka výhre 1-0 po predĺžení, jediný gól strelil Granlund

Granlundov krásny gól (určite aspoň pre fanúšikov Wild) v čase 65:08 zariadil výhru Minnesoty Wild nad Colorado Avalanche 1-o po predĺžení v treťom zápase série prvého kola play-off Západnej konferencie v Xcel Energy Center. Wild tak znížili stav série na 1-2. Ďalší zápas je na programe vo štvrtok v St. Paul.

Granlund získal pod kontrolu puk v ľavom rohu útočného pásma divochov, prekorčuľoval spoza brány do pravého rohu, zbavil sa obrancu Avalanche Jana Hejdu, nakorčuľoval si pred bránu a v páde prekonal brankára Avs Semyona Varlamova.

Pre Granlunda to bol prvý gól v play-off v kariére.

„Keď chcete vyhrať bitku proti tomuto tímu, potrebujete chodiť do brány,“ povedal Granlund. „Ja som len našiel dieru v obrane a snažil sa tam dostať.“

Minnesota odohrala možno najlepší zápas sezóny, Granlundov gól padol zo 46. strely na bránu Colorada.

Gólman Wild Darcy Kuemper si v svojom prvom štarte (od začiatku zápasu) v play-off pripísal 22 zákrokov a čisté konto.

„Už veľmi skoro som mal dojem, že v tomto zápase urobí rozdiel jeden gól. Snažil som sa toho držať a robiť zákroky, ktoré som musel robiť. Moji spoluhráči hrali neuveriteľne a dosť mi to uľahčili,“povedal Kuemper.

Wild boli lepší ako Avalanche fyzicky a strelecky. Minnesota vystrelila na Varlamova v prvej tretine 22 krát, čo je najviac v jednej tretine play-off v jej histórii. na konci riadneho hracieho času mal Varlamov na konte 44 zákrokov, zahŕňajúc aj niekoľko top šancí. Minnesota prekonala klubový rekord v strelách v zápase play-off (40) už 11 minút pred koncom tretej tretiny.

„Hrali naozaj dobre. Hrali s väčšou urgenciou ako my. Nepochybne boli hladnejší po výhre. Boli lepším tímom. Ak by nebolo Varlamova, mohlo to byť… on bol jediným dôvodom, že sme mali šancu vyhrať tento zápas,“ skonštatoval tréner Avalanche Patrick Roy.

Útočníci Charlie Coyle aj Matt Moulson v zápase nastrelili tyčku, Coyle ju trafil pri brejku dvaja na jedného v prvej tretine, Moulson v tretej tretine po teči strely od modrej.

Asi zákrok zápasu prišiel štyri minúty pred koncom tretieho dejstva, keď kapitán Wild Mikko Koivu vyslal strelu na Varlamova, pred ktorým bolo husto, a Maxime Talbot zachránil puk pred bránkovou čiarou a udržal zápas bezgólový.

Avalanche odohrali väčšinu zápasu bez obrancu Tysona Barrieho, ktorý sa zranil po zákroku kolena na koleno od Matta Cooka v tretej minúte druhej tretiny. Cooke dostal len dvojminútový trest, je však možné,že bude dodatočne potrestaný. Barrie zišiel z ľadu po vlastných, do hry sa však už nevrátil. Roy povedal, že Barrie vynechá 4 až 6 týždňov.

„Prišli sme o nášho najlepšieho ofenzívneho obrancu. Myslím si, že za to mal dostať päť minút a vylúčenie do konca zápasu. Myslím si, že to by narušilo ich tempo a my sme mohli mať presilovku. Nepracujem pre ligu, ale som si istý, že urobí správne rozhodnutie,“ povedal Roy.

Sumár: Minnesota Colorado 1:0 pp (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 66. Granlund (Pominville, Granlund)