Divosi zdolali Winnipeg aj druhýkrát, tentokrát po nájazdoch

Rozhodne to bol veľmi zaujímavý zápas so šťastnejším koncom pre Minnesotu. Wild vyhrávali po prvej tretine 2:0, po druhej tretine už prehrávali 3:2. V treťom dejstve to bola prvá formácia, ktorá poslala zápas do predĺženia. V predĺžení gól nepadol, a tak sa dostali na rad samostatné nájazdy. V nich bol zo všetkých strelcov úspešný iba Pominville.

Poďme však pekne po poriadku.

Skóre stretnutia otvoril v 7. minúte zápasu Carson McMillan. Na gól mu nahral Keith Ballard a vynikajúcu prácu pred bránkou clonením odviedol Zenon Konopka. Pre McMillana to bol prvý gól v príprave.

Wild svoje vedenie navýšili v čase 16:17, keď sa pred bránkou nemýlil Charlie Coyle. Pri tom to góle zaznamenal asistenciu opäť Ballard, ale aj Justin Fontaine.

V druhej tretine prišla smršť Winnipegu.

Na 2:1 znížil v presilovke O’Dell. Jets vyrovnali stav v čase 36:22 vďaka gólu Patricea Cormiera.

Dokonalý obrat v druhej tretine dokonal 18 sekúnd pred prestávkou Paul Postma, opäť v presilovke.

Do tretej tretiny tak išli divosi s jednogólovým mankom. O vyrovnanie sa postarala kto iný ako prvá formácia. Gól dal Suter, asistencie si pripísali Parise a Koivu.

„Čas do konca zápasu sa krátil a my sme potrebovali dať gól. Kto sa oňho postaral? Táto lajna.“ povedal o výkone útočného tria Koivu, Parise, Pominville tréner Mike Yeo. Yeo vyzdvihol taktiež výkon Ryana Sutera.

Po bezgólovom predĺžení prišli na rad samostatné nájazdy.Nicklas Backstrom v nich vychytal všetkých troch strelcov Jets, a víťazstvo pre Wild zariadil Jason Pominville, keď oklamal Pavelca v bráne.

Obaja brankári podali v zápase dobré výkony. Backstrom zaznamenal 28 zákrokov, Pavelec ich urobil 32.

Sumár: Minnesota – Winnipeg 4:3 sn (2:0, 0:3, 1:0, 0:0)

Góly: 7. McMillan (Ballard , Stoner), 17. Coyle (Fontaine , Ballard), 52. Suter (Parise , Koivu) — 28. O’Dell (Little , Ladd), 37.  Cormier (Slater , Enstrom), 40. Postma (Trouba , O’Dell)

Nájazdy: Minnesota: Zach Parise – nie, Mikko Koivu – nie, Jason Pominvilleáno

Winnipeg: Blake Wheeler– nie, Andrew Ladd– nie, Bryan Little– nie

1. MIN   Charlie Coyle (RW) 1+0
  2. MIN   Keith Ballard (D) 0+2
  3. MIN   Justin Fontaine (RW) 0+1