Divosi zdolali Colorado po samostatných nájazdoch

Minnesota Wild v tretej tretine zabojovala, vyrovnala štyri minúty pred koncom na 1-1 a v samostatných nájazdoch dokázala poraziť Colorado Avalanche v Pepsi Center. Wild prerušili sériu dvoch prehier a dotiahli sa bodovo na Colorado. Obidva tímy majú teraz na konte po 43 bodov, Wild však odohrali o štyri zápasy viac.

Obidvaja strelci Wild v samostatných nájazdoch, Zach Parise aj Mikko Koivu prekonali brankára Avs Semyona Varlamova, zatiaľ čo gólman Wild Josh Harding zastavil posledných dvoch strelcov Colorada PA Parenteaua a Ryana O’Reillyho, skóroval iba v prvej sérii Matt Duchene.

Wild vyrovnali stav na 1-1 3 minúty a 53 sekúmd pred koncom tretiny, keď strelu Ryana Sutera tečoval Nino Niederreiter a zaznamenal svoj šiesty gól v sezóne. Suter si pri góle pripísal 18. asistenciu, Pominville ôsmu.

Keď sa naposledy tímy stretli 30. novembra, Wild skórovali v posledných štyroch minútach dvakrát aby vyrovanli s 0-2 na 22, nakoniec však v nájazdoch prehrali.

Avalanche sa ujali vedenia 1-0 v 11. minúte druhej tretiny gólom Maxima Talbota. John Mitchell prihral z pravého kruhu obrancovi Corymu Sarichovi na modrú čiaru. Sarich vystrelil a puk sa od korčule Talbota odrazil za Hardinga.

Obidvaja brankári počas zápasu chytili 26 striel.

Obidva tímy mali v posledných týždňoch problém skórovať, tento trend pokračoval aj včera.

Ak nepočítame góly v nájazdoch, Avalanche strelilo v posledných 9 zápasoch 17 gólov. Wild v predošlých 10 stretnutiach skórovali iba 15 krát a v dvoch zápasoch nedali ani gól.

Wild mali v zápase jednu presilovku v ktorej vystrelili na Varlamova trikrát, skórovať však nedokázali. V posledných piatich zápasoch divosi využili jednu početnú výhodu z jedenástich.

Sumár: Colorado — Minnesota 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 31. Talbot (Sarich, Mitchell) — 57. Niederreiter (Suter, Pominville)