Divosi zdolali Canucks po samostatných nájazdoch a prerušili im dlhú sériu víťazstiev

Jason Pominville jediný skóroval v nájazdoch a Josh Harding zastavil 29 striel aby Minnesota nad Vancouverom Canucks vyhrala 3-2 v Xcel Energy Center. Vancouver touto prehrou prerušil sériu siedmich zápasov bez prehry. Pominville začínal tretiu sériu nájazdov a svoju strelou prekonal Roberta Luonga. Tretí strelec Canucks, Ryan Kesler, nepálil presne, a tak bolo rozhodnuté.

V zápase sa Canucks ujali vedenia v 9. minúte, keď Jannik Hansen využil prečíslenie 3 na 2. Bratia Sedinovci si pri góle pripísali asistencie.

O tri minúty neskôr Wild cyrovnali v presilovke, a to ôsmim gólom Zacha Parise v presilovke. Nahrávali mu Koivu a Suter.

Vancouver sa opäť dostal do vedenia v 12. minúte druhej tretiny. Booth dorazil do brány strelu Yannicka Webera. Do tretej tretiny išli kosatky s jednogólovým vedením.

Zápas poslal do predĺženia Charlie Coyle v 49. minúte.

Koivu asistoval na oba góly Wild, v sezóne má tak na konte už 20 asistencií.

Sumár: MinnesotaVancouver 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Parise PP (Koivu, Suter), 49. Coyle (Koivu, Brodin) — 9. Hansen (D.Sedin, H.Sedin), 32. Booth (Weber, Santorelli)