Divosi vyrovnali stav série výhrou 4-2

Wild vyrovnali stav série druhého kola bojov o Stanley Cup proti Chicagu Blackhawks na 2-2 výhrou 4-2 vo štvrtom zápase. Pri ďalšom skvelom domácom ofenzívnom predstavení strelili góly Justin Fontaine, Jason Pominville a Nino Niederreiter v prvých dvoch tretinách pri hre piatich proti piatim, Jared Spurgeon pridal presilovkový gól v tretej tretine. Brankár Minnesoty Ilya Bryzgalov zo seba striasol dve možno chytateľné góly v prvej polovici zápasu, potom sa rozchytal a zaznamenal 18 zákrokov.

Wild vstúpili do zápasu lepšie a v druhej minúte mali prvú väčšiu príležitosť Parise a z dorážky Granlund. Domácim nakoniec trvalo len sedem a pol minúty, kým aj otvorili skóre zápasu. Rozsívalovi odobral puk Cooke, poslal ho Fontaineovi a ten uspel strelou z ostrého uhla.

O dve minúty neskôr mal počas presilovky šancu Coyle, ale z výbornej pozície netrafil bránu. Po dohraní oslabenia sa Chicago dostávalo do aktivity a udržať ju pomohlo aj vylúčenie Koiva v 14. minúte. Nakoniec prišlo aj vyrovnanie. 39 sekúnd pred koncom tretiny zakončil svoj prienik po pravej strane Sharp, no dobrú prácu pred tím urobili aj Rozsíval s Hossom, ktorý boli za počiatku protiútoku.

Druhá tretina priniesla divákom snáď najlepší hokej. Domáci boli od jej úvodu iniciatívnejší a viac aj strieľali. Už v 24. minúte opäť viedli, keď veľký tlak Wild najskôr nezužitkoval Parise, no potom aj so šťastím skóroval Pominville. Puk vyslal spoza brány a Crawford si ho do nej vrazil sám. Prevaha domácich pokračovala, ale zmrazil ich gól Handzuša, ktorý tečoval strelu Seabrooka. Nerozhodný stav však trval len 44 sekúnd. Vedenie Minnesoty tentokrát obnovil Niederreiter.

V strede tretiny mohol vedenie zvýrazniť Granlund, ale videorozhodca gól neuznal – puk nebol za bránkovou čiarou. Len krátko na to spálil najväčšiu šancu Blackhawks Sharp, ktorého únik zlikvidoval Bryzgalov.Do konca tretiny si vytvorili domáci ešte tri solídnejšie šance, ale aj brankár hostí bol pozorný.

Domáci tím dostal v úvode tretej dvadsaťminútovky šancu hrať presilovku, no zostala nevyužitá. Tím ale hneď v 44. minúte potrestal vylúčenie Rozsívala, keď sa po peknej prihrávke Koiva trafil do čierneho Spurgeon. Domáci hrali aj naďalej lepšie a hostí do ničoho vážnejšie nepúšťali. Tí už otvárali viac hru, výsledkom čoho bolo predčíslenie Wild troch proti dvom v 49. minúte. Ešte lepšie predčíslenie, troch proti jednému, mali domáci v 57. minúte. Ani jedno mužstvo však už neskórovalo, ani pri hre bez brankára, ku ktorej sa Joel Quenneville odhodlal už v 58. minúte.

Wild v zápase stratili Keitha Ballara, ktorý po narazení na mantinel od Brandona Bolliga utrpel zranenie. Ballard  pred týmto zranením odohral iba dva zápasy, predtým chýbal kvôli inému zraneniu dva mesiace.

Zápas číslo 5 sa odohrá v United Center v nedeľu v noci.

„Vo svojej hale hrajú tvrdo, sú v nej naozaj dobrí a dobre napádajú. Bolo pre nás náročné dostať sa do tempa. Párkrát sa nám to podarilo, ale nedokázali sme to stabilizovať,“ povedal tréner Chicaga Joel Quenneville.

„Vždy sa snažíme, aby museli prejsť cez všetkých päť hráčov. To ich frustruje. Veľmi sa snažíme a komplikujeme im to. Hráme jednoducho dobre defenzívne a to nám obratom umožňuje mať dlhšie na hokejkách puk a tvoriť viac ofenzívy,“ skonštatoval Zach Parise.

„Uvedomovali sme si aký to bol pre nás dôležitý zápas a cítil som, že od začiatku až do konca sme odohrali veľmi solídny zápas,“ povedal Nino Niedereiter. „Vieme, že v niektorých oblastiach môžeme byť lepší, ale všeobecne to bol náš skvelý výkon.“

Sumár: Minnesota Chicago 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 8. Fontaine (Cooke), 24. Pominville (Suter, Brodin), 28. Niederreiter (Coyle, Spurgeon), 44. Spurgeon PP (Koivu, Suter) — 20. Sharp (Hossa, Rozsíval), 27. Handzuš (Seabrook, Hossa)