Divosi v Nashville zdolali Predators 4:2

V nočnom zápase v Bridgestone Aréne Minnesota dokázala poraziť prvý tím v tabuľke celej NHL, silný Nashville 4:2. Ako zvyčajne, základom víťazstva bol gólman Devan Dubnyk, ktorý zastavil 27 striel. V útoku zahviezdil dvojgólový Nino Niederreiter, o ďalšie dve góly sa postarala štvrtá formácia, ktorej hráči v dueli spolu nazbierali päť bodov. Wild tak pripravili Predátorom ešte len štvrtú domácu prehru v sezóne.

Nashville Predators – Minnesota Wild 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly a asistencie: 21. Fisher (Cullen, Ekholm), 29. Smith (Fisher, Cullen) — 18. Haula (Fontaine, Brodziak), 28. Brodziak (Haula), 30. Niederreiter (Coyle, Schroeder), 59. Niederreiter do prázdnej brány

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Dumba, Scandella, Folin, Prosser – Bergenheim-Koivu-Vanek, Parise-Granlund-Pominville, Niederreiter-Coyle-Schroeder, Haula-Brodziak-Fontaine

V prvej tretine stretnutia síce Nashville strávil viac času vo svojom útočnom pásme ako Minnesota, do vedenie však išli Divosi. V 18. minúte prekonal brankára Preds Pekku Rinneho po prihrávkach Kylea Brodziaka a Justina Fontaina Fín Erik Haula, keď si jeho strela z prvej od modrej čiary našla cestu do brány.

Na vyrovnanie duelu potreboval útočník Nahsvillu Mike Fisher len 16 sekúnd druhej tretiny. Po jeho strele sa puk odrazil od žrde do Dubnyka a od neho prešiel za bránovú čiaru. Divosi šli opäť do vedenia v 28. minúte, hneď po Haulovom vyhratom vhadzovaní Rinneho prestrelil Brodziak. Ani toto vedenie Wild ale netrvalo dlho, len o niečo viac ako minútu sa po pase Fishera dostal do úniku Craig Smith a chladnokrvne to využil. Minnesota predsa len mala v prostrednej časti posledné slovo na 3:2 zvýšil po peknej akcii Jordana Schroedera a Charlieho Coylea Niederreiter.

Nashville mal v zápase dve presilovky jednu na konci druhej tretiny a ďalšiu 14 minút pre koncom tej tretej. počas štyroch minút početnej výhody vystrelil na Dubnyka iba raz, práca Wild v oslabení bola skvelá. Predators sa v predposlednej minúte duelu ešte snažili vyrovnať so šiestimi korčuliarmi na ľade, prázdnu bránu ale využil Niederreiter, ktorého vyhodenie z obrannej tretiny zapadlo do opustenej brány Predátorov a uzatvorilo skóre na 4:2.

Ako zhodnotil zápas kouč Wild Mike Yeo?

„Pripravili sme im asi len štvrtú prehru v tejto aréne a oni hrali tiež dobre. Bol to vyrovnaný zápas, ale podľa mňa sme si dnes zaslúžili vyhrať. Odviedli sme veľa dobrej práce, hlavne naši obrancovia boli vynikajúci,“ skonštatoval pre wild.nhl.com.

V drese Wild po utorkovej výmene z Floridy zažil víťazný debut útočník Sean Bergenheim. Hral v prvej formácii s Koivom a Vanekom.

„Veľmi sa mi páčila jeho hra,“ povedal Yeo. „V prvej tretine mal niekoľko šancí. Myslím si, že celkovo to bol v prvom zápase dobrý výkon.“

V stretnutí dal svoj 21. gól v ročníku Švajčiar Niederreiter: „Som veľmi šťastný, že som dosiahol 20-gólovú hranicu. Pokúsim sa v strieľaní gólov pokračovať.“

Štvrtý útok bol dnes esenciou víťazstva Brodziak aj Haula si pripísali po góle a asistencií, Fontaine pridal jednu gólovú nahrávku.

„Bol to jeden z duelov, keď vám takmer všetko vyjde. Bola to veľká zábava,“ myslí si Haula.

„Prídete sem, vyhráte zápas a uvedomíte si, že ste porazili momentálne najlepší tím NHL. Zaslúžili sme si vyhrať,“ dodal Dubnyk, jeden z hlavných hrdinov nedávnych úspechov Wild.