Divosi v dobre rozohratom zápase s Arizonou po nájazdoch prehrali

V roku 2016 ešte Minnesota na vlastnom ľade nevyhrala. Nepodarilo sa jej to ani na piaty pokus, hoci k tomu mala celkom dobre nakročené. Dve tretiny v Xcel Energy Center Arizonu k ničomu nepustila a ešte minútu a pol pred koncom vyhrávala o gól a hrala presilovku. V nej však po veľkej chybe gólmana Dubnyka inkasovala a v nájazdoch si Coyotes stiahli víťazstvo na svoju stranu, o čom rozhodol nováčik Duclair. Za Wild skóroval len Charlie Coyle, ktorý sa presadil v treťom zápase za sebou a na konte má v tetjo sezóne už 13 gólov.

Minnesota Wild – Arizona Coyotes 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 51. Coyle (Niederreiter, Koivu) – 59. Vermette (Rieder), rozh. nájazd Duclair

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Niederreiter, Koivu, Coyle – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Stoll, Zucker – Porter, Haula, Fontaine

Prvá tretina skončila bezgólovo aj napriek veľkej prevahe Wild (13:4 na strely). Pokus Koiva po prihrávke Coyla spoza brány zlikvidoval Domingue, ktorý si neskôr poradil aj s takmer identickou akciou v podaní náhrávajúceho Granlunda a zakončujúceho Pariseho. Vanekova delovka z brejku taktiež skončila na brankárovi hostí a k jeho prekonaniu nepomohla Divochom ani presilovka.

Minnesota pokračovala v tlaku aj v prostrednej časti, veď Arizona v nej prvýkrát vystrelila na bránu až po viac než 12 minútach a celkovo v nej mala na konte dve strely, a to Kojoti hrali aj jednu početnú výhodu. Wild naopak privádazal do zúfalstva gólman Domingue, ktorý predviedol dobrý zákrok pri možnosti Zuckera a po strele z prvej od Pominvilla, ktorému pekne nahral Prosser, vytiahol perfektný semafor. V 40. minúte sa dostal do brejku Coyle, pri snahe o blafák do backhandu mu ale hosťujúci brankár puk vypichol dobrým zákrokom hokejkou. Aj po dvoch tretinách tak bol stav 0:0, hoci na strely Wild vyhrávali 24:6.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa už musel zapotiť aj Dubnyk, pretože hrozili aj Coyotes, ktorí vyrovnali hru. So strelami Duclaira, z pravého aj ľavého kruhu si gólman domácich poradil. V polovici tretej tretiny končne padol gól a strelili ho Divosi, konkrétne Charlie Coyle, ktorý do brány dorazil vlastnú strelu. Zakrátko mali Kojoti veľkú príležitosť na vyrovnanie, Dubnyk však ukradol lapačkou gól Tichonovovi. Potom Wild zažili krušné chvíle, keď sa bránili v oslabení, mohli v ňom však aj zvýšiť náskok. Rýchlik Zucker sa dostal do úniku, puk ale nemal skrotený a Domingueho neprekonal. Necelé dve minúty pred sirénou sa sám na gólmana hostí rútil aj Niederreiter, ktorý nedokázal zakončiť, Minnesota ale získala presilovku. Napriek tomu Arizona vyrovnala. Dubnyk chyboval za bránou pri rozohrávke, puk vzal Rieder a Vermette 73 sekúnd pre koncom puk poslal do práznej brány. Vo zvyšných sekundách Wild nevyužili početnú výhodu, takže prišlo na rad predĺženie.

Na začiatku dohrávali domáci presilovku – bez úspechu. Potom Coyle fauloval a možnosť rozhodnúť mali hostia. Vo výhode aj skóroval Stone, jeho gól však nebol uznaný pre kontakt Boedkera s Dubnykom a rozuzlenie teda neprinieslo ani predĺženie. V samostatných nájazdoch za Coyotes premenil Duclair, kým na strane Wild neuspel Koivu, Parise a ani Coyle, ktorý trafil žrď, a Minnesota preto zo zápasu odišla ako porazená.

1. Anthony Duclair, ARI (0+0, 1 premenený  sam. nájazd)
  2. Louis Domingue, ARI (34 zákrokov, 97,1 %)

Spolu: 1 2 35 6:00 35 35 21 15 385 5 4

3 komentárov k “Divosi v dobre rozohratom zápase s Arizonou po nájazdoch prehrali”