Divosi uzavreli trip víťazstvom proti Jets, hviezdila tretia formácia

Minnesota aj v dnešnom zápase potvrdila, že v tejto sezóne je najlepším tímom na tripoch a z Winnipegu si odnáša ďalšie dve body. Duel proti Jets vôbec nebol jednoduchý. Domáci Divochov prestrieľali v pomere 40:25, Devan Dubnyk ale s 38 zákrokmi predviedol výborný výkon. O všetky góly Wild sa postarala novozložená tretia formácia. Jason Pominville zaznamenal štyri body (2+2), Charlie Coyle, po dlhšom čase presunutý na centra, tri krát asistoval a Nino Niederreiter si pripísal dva góly a už so 17 gólmi sa dostal do čela tabuľky kanonierov Minnesoty.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 26. Little (Trouba, Armia), 37. Armia (Matthias) – 12. Niederreiter (Coyle, Pominville), 20. Pominville (Coyle), 23. Pominville (Coyle), 59. Niederreiter (Pominville, Scandella)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), E. Staal, Tuch – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Niederreiter, Coyle, Pominville – Stewart, Haula, Graovac.

Prvá tretina bola strelecky takmer vyrovnaná, na góly po nej však Wild už vyhrávali 2:0. Prvú šancu zápasu nevyužil Zucker, ktorý po prihrávke Koiva netrafil úplne odkrytú bránu. Niekoľko krát potom svoje kvality predviedol Dubnyk, aby v 12. minúte otvoril po parádnej kľučke a nechytateľnej strele skóre Niederreiter. Wild mohli zvýšiť svoje vedenie v presilovke, čo sa síce im nepodarilo, hoci Parise so Staalom mali dobré príležitosti. Svoje vedenie ale Minnesota ešte pred prvou sirénou stihla navýšiť, v poslednej minúte tretiny po chybe Jets získal puk Coyle, poslal ho Pominvillovi a ten strelou z prvého kruhu prekonal Pavelca.

Aj na začiatku druhej tretiny úradoval tretí útok hostí. Dve a pol minúty po príchode z kabín Coyle krížnou prihrávkou našiel Pominvilla, a táto spolupráca opäť skončila gólom. Po tejto trefe ale Winnipeg prevzal iniciatívu a do konca prostrednej dvadsaťminútovky znížil na rozdiel jediného gólu. V 26. minúte využil skrumáž pred Dubnykovou bránkou na gól Bryan Little. ďalšiemu gólu v sieti Wild zabránil krátko nato Spurgeon zásahom na bránkovej čiare, v 37.minúte už ale ani on ani Dubnyk nezabránil presnej strele Joela Armiu a by sa dostala do siete a znížila stav z pohľadu domácich na 2:3. V závere tretiny ešte mohol prinavrátiť Wild aspoň dvojgólový náskok Koivu, trafil však len konštrukciu brány.

V úvode tretiny dostal Granlund možnosť trestného strieľania, ktoré však nevyužil, keď mu pri pokuse o kľučku ušiel puk. Jets pri jednogólovom rozdiele teda cítili šancu a poriadne hrýzli, vyrovnať ale nedokázali, čo v predposlednej minúte poistil gólom do prázdnej brány Niederreiter.