Divosi ukončili prípravu víťazstvom nad St. Louis 5-4 po predĺžení

V sobotu v noci Minnesota odohrala posledný prípravný zápas pred ostrou sezónou. V Xcel Energy Center vyhrali Wild v zápase bohatom na góly 5-4 po predĺžení nad St. Louis Blues. Víťazný gól strelil kapitán Wild Mikko Koivu 32 sekúnd pred koncom predĺženia strelou ponad lapačku brankára Blues Briana Elliotta.

Zápas končil vzrušujúcou zápletkou, rozbiehal sa však pomaly. Tímy bojovali v v bezgólovej tretine, ale v tej druhej už začali lietať iskry.

Wild aj Blues skórovali v prostrednom dejstve trikrát. Presilovky Minnesoty boli dobré celú prípravu, Wild to potvrdili aj v zápase so St. Louis, keď Mikael Granlund aj Thomas Vanek využili presilovky.

Pri Granlundovom góle Minnesota vytvorila tlak na brániacich sa hráčov Blues, ktorí boli evidentne mimo pozícií. Wild to využili, Granlundovi nahral na gól Matt Dumba a Zach Parise.

Vanek vyrovnal v presilovke na 3-3 minútu a pol pred koncom druhej tretiny. Akciu začal Koivu prihrávkou Pominvillovi, ktorý vystrelil na bránu. Elliot jeho strelu zlikvidoval, Vanek však strelu dorazil do brány backhendom.

Predtým ako Wild prehrávali 3-2 viedli 2-1, a to zásluhou teču Erika Haulu strely Stua Bickela. Druhú asistenciu si pri góle pripísal Nino Niederreiter.

Všetky tri góly Blues v druhej tretiny padli podobným spôsobom, do odkrytej brány. Jori Lehtera skóroval dvakrát po ideálnych pasoch od Petteriho Lindbohma respektíve Joakima Lindstroma. Ryan Reaves vsietil gól po tom, čo Keith Ballard zblokoval strelu Lindbohma. Puk sa odrazil k Reavsovi, ktorý pohodlne trafil poloprázdnu bránu.

Aj v tretej tretine boli Wild aj Blues strelecky rovnako úspešní, obidva tímy skórovali raz.

Vedenie Wild 4-3 zariadil po strele z prvej mladík Dumba. Pri jeho góle si druhú asistenciu zápasu pripísal Pominville aj Parise.

Vedenie Minnesoty však netrvalo dlho. O tri minúty neskôr skóroval v presilovke Ian Cole a poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení sa po tretej asistencii Pominvilla v zápase presadil Koivu, keď nechytateľne zavesil puk do pravého horného rohu brány.

„Všetku prácu urobil Pominville,“ skromne podotkol Koivu.

Brankár Wild Darcy Kuemper urobil 19 zákrokov.

Wild krátko pred zápasom urobili niekoľko zmien zostave. Nakoniec nechali oddychovať Ryaan Sutera, Jareda Spurgeona a Charlieho Coyla, a z Iowy v AHL povolali Joeal Rechlicza a Kurtisa Gabriela. Rechlicz sa objavil aj v zápase, Gabrile zápas presedel na tribúne.

Sumár: Minnesota – St. Louis 5:4 PP (0:0, 3:3, 1:1, 1:0)

Góly: 24. Granlund PP (Parise, Dumba), 25. Haula (Bickel, Niederreiter), 39. Vanek PP (Pominville, Koivu), 53. Dumba (Parise, Pominville), 65. Koivu (Pominville) — 21. Lehtera (Lindbohm, Schwartz), 33. Reaves (Linbohm, Porter), 37. Lehtera (Lindstrom, Schwartz), 56. Cole PP (Lehtera, Lindstrom)