Divosi ukončia sériu štyroch domácich duelov, privítajú Red Wings

Po troch zápasoch v Xcel Energy Center sa Minnesota nateraz domácim prostredím rozlúči súbojom proti Detroitu, pretože ju následne čaká štvorzápasový trip po arénach súperov. V posledných troch stretnutiach mali Wild kolísavú formu, z víťazstva sa tešili raz a aj naposledy prehrali. S Red Wings sa stretnú prvý krát v sezóne. V tej minulej Červeným krídlam Divosi dvakrát podľahli po nájazdoch.

Minnesota včera nemala najšťastnejší tréning. Zranenie počas neho totiž utrpel brankár Devan Dubnyk aj útočník Zach Parise. Dubnyk opustil ľad po tom, čo pri strele utrpel na ňom reznú ranu na zápästí, ktorú bolo potrebné zašiť šiestimi stehmi. Kouč Wild Mike Yeo povedal, že Dubnyk by mal byť schopný hrať proti Detroitu, nepotvrdil ale, že sa tak stane. Šancu v bráne by tak moholo dostať Darcy Kuemper, ktorý má lepšiu formu ako jednotka tímu. Wild s Dubnykom v bráne prehrali tri z posledných štyroch zápasov, kým Kuemper, tento mesiac porážku v riadnom hracom čase neutrpel ani raz a má počas neho 94,7 percentntú úspešnosť..

Zranenie Pariseho taktiež nie je vážne a on by dnes v noci mal nastúpiť. Ak najlepší strelec Wild v tejto sezóne bude hrať, zo zostavy vypadne Justin Fontanie a po jednozápasovej prestávke sa do nej vráti Ryan Carter.

V zostave sa udiali aj iné zmeny. Erik Haula sa posunul do tretieho útoku, kde by mal centrovať krídlam Coylovi a Niederreiterovi, štvrtá formácia bude v zložení Stoll, Porter a Carter. Aj v obrane sa to trošku poprehadzovalo, pretože Yeo sa rozhodol rozdeliť pár Brodin-Dumba. Prvý menovaný sa presunul do tretej obrany k Prossrovi, kým Dumba zažije spoluprácu so Scandellom.

Detroit Red Wings

Červené krídla zatiaľ podávajú v tejto sezóne vyrovnané výkony a sú bwzpečne na priečke zaručujúcej play-off. Tím ťahá nestarnúci Henrik Zetterberg, ktorý má na konte 27 bodov a je najproduktívnejším hráčom tímu. Jeho príkladvýborne nasleduje mladučký Dylan Larkin, ktroý je s 13 gólmi najlepším strecom v NHL medzi nováčikmi a nazbieral 24 bodov. Nasledujú ďalšie mladé vachádzajúce hviezdy Tomáš Tatar a Gustav Nyquist s 23 respektíve 21 bodmi. Do tempa sa po zranení dostáva aj ruský čarodejník Pavel Datsyuk. Obranu má pod patronátom skúsený Niklas Kronwall a aj predsezónna posila Mike Green.

V bráne Detroitu skúseného Jimmieho Howarda zatieňuje český talent Peter Mrázek, ktorý odchytal viac zápasov a má aj lepšiu percentuálnu úspešnosť zákrokov. Mrázek by mal chytať aj dnes proti Wild.

V tíme Red Wings pôsobí početná enkláva Slovákov a Čechov. Okrem spomínaných opôr Tatara a Mrázeka to sú aj Jakub Kindl, Tomáš Jučo a na svoj prvý zápas v NHL nastúpil už aj Tomáš Nosek.

Porovnanie súperov

17-1-6-10 bilancia 11-7-7-10
5. miesto v Záp. konferencii
42 bodov
postavenie v tabuľke 4. miesto vo Vých. konferencii
43 bodov
Mikko Koivu 29 bodov najviac kan. bodov
Henrik Zetterberg 27 bodov
Thomas Vanek, Zach Parise 11 gólov najlepší strelec Dylan Larkin 13 gólov
Mikko Koivu 21 asistencí najlepší nahrávač Henrik Zetterberg 21 asistencií
Ryan Suter 24 bodov najlepší obranca Niklas Kronwall 24 bodov
Marco Scandella +10 najlepší v +/- Dylan Larkin +22
Christoph Bertschy (Ú) 0 bodov najlepší nováčik Dylan Larkin (Ú) 24 bodov
Devan Dubnyk 91,53% (27 z.)
Darcy Kuemper 92,61% (9 z.)
úspešnosť zákrokov
Petr Mrázek 92,45% (21 z.)
Jimmie Howard 91,19% (16 z.)

Predpokladaná zostava

Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon – Dumba, Scandella – Brodin, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu, Zucker – Niederreiter, Haula, Coyle – Porter, Stoll, Carter

Náhradník: Fontaine

Pridajte komentár