Divosi skrotili panterov a a vyhrali 3-2

Gól Charlieho Coyla 8 minút a 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny rozhodol o tom, že Minnesota dosiahne tretie víťazstvo v rade a porazí Floridu Panthers 3-2. Wild sa tak posunuli na šieste miesto Západnej konferencie.

Keď Zach Parise a Jason Pominville skórovali v prvej tretine a Minnesota viedla po 20. minútach 2-0 vyzeralo to na ľahké víťazstvo Wild. Avšak po bezgólovej druhej tretine sa v tretej ešte Panthers vzchopili a gólmi Tomáša Kopeckého a Jonathana Huberdeaua v rozpätí 6 minút vyrovnali na 2-2.

Florida tlačila ďalej až pokiaľ Mikko Koivu nevytiahol puk z rohu a nenašiel vynikajúcou prihrávkou Coyla, ktorý prekonal Tima Thomasa a zaznamenal svoj druhý gól v sezóne.

Tim Thomas zastavil 17 striel súpera, Josh Harding urobil 22 zákrokov a doviedol Wild k ďalšiemu víťazstvu.

Minnesota šla do vedenia 1-0 po krásnej presilovkovej akcii. Pominville a Koivu sa podieľali na góle Zacha Pariseho, pre ktorého to bol desiaty gól v sezóne.

Na 2-0 zvyšoval Jason Pominville, keď si prebral dobrú prihrávku od Jareda Spurgeona a poslal puk za chrbát Thomasa do hornej čast brány. Pee najlepšieho strelca Wild v tejto sezóne, Pominvilla to bol 12. gól v sezóne.

V druhej tretine Florida prestrieľala Minnesotu 9-5, do výraznejšieho ohrozenia Hardinga sa však nedostala. Až v treťom dejstve keď dal gól Slovák Kopecký po prihrávke Winchestra, ktorý dobre forčekoval a získal puk.

Panthers vyrovnali v 49. minúte, keď Huberdeau uchmatol stratený puk a prekonal Hardinga svojim štvrtým gólom v sezóne.

Sumár: MinnesotaFlorida 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 5. Parise PP (Koivu, Pominville), 14. Pominville (Spurgeon, Niederreiter), 52. Coyle (Koivu, Suter) — 44. Kopecký (Winchester), 49. Huberdeau (Bjugstad)