Divosi s prvou predsezónnou prehrou, Avalanche podľahli 5:1

Až vo štvrtom zápase prípravy Minnesota okúsila chuť prehry. V denverskej Pepsi Center sa o to postaralo Colorado, ktoré síce v polovici duelu prehrávalo 1:0, ešte v druhej tretine však stav otočilo a v záverečnom dejstve tromi gólmi spečatilo víťazstvo 5:1.  Wild nastúpili bez najväčších hviezd a z ich tábora najviac zaujal brankár Niklas Svedberg, ktorý počas necelých 32 minút na ľade neinkasoval.

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Góly a asistencie: 35. Compher (Timmins, Wilson), 36. Grimaldi (Barberio, Jost), 47. Rantanen (MacKinnon, Andrighetto), 53. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 57. MacKinnon (Landeskog) – 20. Foligno PP (Reilly)

Minnesota Wild: Svedberg (32. Michalek) – Reilly, Olofsson, Brodin, Quincey, Grant , Soucy – Foligno, Eriksson Ek, Coyle, Stewart, Kunin, Malone, Winnik, Ferraro, Cannone, Bertschy, Mitchell, O’Reilly

 

Po tom, čo proti Winnipegu pustil za seba len jeden puk, predviedol Svedberg ďalší skvelý výkona pochytal všetkých 17 striel Avalanche. Bude tak veľmi zaujímavé sledovať, kto vyhrá boj o pozíciu dvojky Wild, či Svedberg alebo Stalock.

Skóre dnešného duelu otvorili v presilovke hostia. V poslednej minúte tečoval strelu Mikea Reillyho Marcus Foligno a poslal Divochov do vedenia. Bol to však jediný gól Minnesoty v stretnutí.

Colorado vyrovnalo v 35. minúte, to už v bráne Wild stál Steve Michalek, ktorý si čistý štít udržal len tri minúty. Prekonal ho J.T Compher a ešte do druhej prestávky získal vedenie pre domácich Rocco Grimaldi.

V tretej tretine sa do čierneho triafali už len Avs a žiaril najmä Nathan MacKinnon s dvoma gólmi a jednou nahrávkou. Najprv sa podieľal na góle Mikka Rantanena z 47. minúty, aby v 53. a 57. minúte sám udrel a doviedol Colorado k pohodlnému triumfu. Výrazne k nemu prispel aj gólman Semyon Vrlamov 28 zákrokmi.

Zostrih:

Pridajte komentár